На закупівельні ціни на соняшник та сою в Україні продовжує тиснути обвал світових цін на рослині олії.
Як повідомляє Grain Trade, в Куала-Лумпурі вартість пальмової олії для поставок у грудні за тиждень знизилася на 3,3% до 470,6 доларів за тонну, через велику кількість пропозицій та перехідних запасів, і це, як вважають трейдери, буде тиснути на ціни до початку наступного року.
Слідом за пальмовою олією дешевшає соєва та соняшникова олії. Зокрема, у Чикаго ціні на соєву олію за три дні знизилася на 1,4% до 608,7 доларів за тонну.
Читайте також: З початку 2018/19 МР вироблено 870 тис. тонн соняшникової олії
Вартість української соняшникової олії опустилася до мінімального рівня за останні десять років і складає 630-635 доларів за тонну FOB.
Ріст ціни нафти, що за три дні становив 1,4% до 67,4 доларів за барель, зможе підтримати ціни на рослинні олії в найближчій перспективі. Країни ОПЕК домовилися про зменшення видобутку нафти в наступному місяці, що утримає ціни на нафту від подальшого падіння.
Через велику пропозицію від нового врожаю та зниження вартості рослинної олії, закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжують падати. Крім того на вартість соняшника вплинуло і укріплення на міжбанку курсу гривні відносно долара до рівня 27,79 гривень за долар.
Вартість соняшника з доставкою на завод знизилася до 10000-10500 гривень за тонну.
Читайте також: В Україні активно впроваджується практика аграрних розписок під олійні культури
Попит на сою з боку переробників продовжує знижуватися по мірі накопичення соєвого шроту та олії внаслідок низького експортного попиту на цю продукцію. Переробники пропонують за сою з високим вмістом протеїну 9800-10000 гривень за тонну з доставкою на завод, тоді як ціна на елеваторах опустилася до 8500-8600 гривень за тонну.
Попит на сою з боку експортерів також дуже низький, тому закупівельні ціни залишаються на рівні 315-320 доларів за тонну з поставкою в порт.
Видання зазначає, що зростання попиту на сою з боку експортерів можливе лише за умови активізації імпорту до країн Євросоюзу, який продовжує нарощувати імпорт дешевої американської сої.
За матеріалами graintrade.com.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта