Чергове святкування Дня працівника сільського господарства наштовхнуло нас на думку: а хто ж сьогодні працює в агросфері? Хто є хто в агробізнесі, чим живуть та захоплюються наші читачі, якими напрямками займаються?
Протягом тижня ми проводили опитування серед читачів сайтів Kurkul.com, Latifundist.com, SuperAgronom.com, AgroPolit.com, Elevatorist.com та Traktorist.ua. Його пройшло кілька сотень читачів з усіх сайтів, що дало доволі чітку картину по всіх питаннях. На основі ваших відповідей ми і сформували цю інфографіку.
Географічний розподіл користувачів показав, що нас читають усюди. Виключенням став Крим, де жоден з читачів не відгукнувся на запрошення пройти опитування, але ми точно знаємо, що й звідти до нас заходить багато відвідувачів. Очікувано високою була активність Києва та Київщини.
Тішить, що найбільшою групою відвідувачів є все-таки фермери та керівники господарств. Це свідчення того, що приватний агробізнес у нас залишається потужним, активним і за ним майбутнє. Україна ― країна куркулів ;)
Другими за кількістю та не за важливістю є агрономи ― фахівці аграрної справи не працюють за вузівськими конспектами, а продовжують отримувати нові знання, читають фахові онлайн-видання, за що наша їм повага.
І третьою найбільшою групою виявились представники компаній-постачальників МТР. Дистриб’ютори, торгові представники, виробники товарів та послуг прагнуть йти в одному руслі зі своїми покупцями, бути в курсі сучасних трендів та новин аграрного бізнесу.
І знову ми отримуємо підтвердження, що, незалежно від досвіду, аграрії шукають та читають нас в онлайні, аби не відставати від своїх колег та завжди бути в тренді.
А ось цей графік буде дуже цікавий усім, причетним до агробізнесу. Виявляється, що серед наших читачів найбільше тих, хто має господарство площею 2-50 га.
Одразу за ними розташувались господарства розміром від 1 000 до 3 000 га. А ось найменш поширеними виявились господарства розміром 500-1 000 га. Можливо, це «проміжний етап» на шляху від сімейної ферми до більш стабільних та великих агрофірм, що дозволяють уже користуватись високоефективною технікою та технологіями.
Очікувано, що лідерами за популярністю є наші основні експортні культури: зернові та олійні. Але немало господарств вирощують цукровий буряк, овочі, фрукти, нішеві культури та інші. Приблизний розподіл популярності культур серед наших читачів ― на графіку.
Ситуація в тваринництві є сумною, проте не безнадійною. Понад 61% опитаних зізнались, що не мають тваринництва взагалі. Але ті, у кого воно є, розвивають найрізноманітніші напрямки. Це і скотарство різного спрямування, і свинарство, і бджільництво… Навіть утриманням коней, як виявилось, аграрії ще займаються і пишуть нам про це.
А ось із створенням продукції з доданою вартістю складається не дуже добре. Лише 18,44% опитаних мають свою переробку продукції, проте тут теж роблять ставку на різні ніші. Є господарства, що виробляють молокопродукти, м’ясопродукти, сушені та консервовані овочі і фрукти, борошно, крупи, пластівці, олію, цукор, соки тощо.
До речі, саме щойно ми проводили АгроЕкспедицію переробними підприємствами України, про результати якої ви можете дізнатись у нас на сайті.
Проблеми з логістикою та сезонні коливання цін змушують багатьох думати над розвитком власних потужностей зберігання. Виявилось, що більше 63% наших читачів зберігають вирощений урожай у власному господарстві. Більшість опитаних мають підлогові склади, майже 15% ― збудували свій елеватор, а у декого ще є фруктосховища, овочесховища і промислові холодильники.
Де спілкуються аграрії, де шукати своїх колег та однодумців? Виявилось, що більшість опитаних користуються кількома месенджерами та соціальними мережами водночас, що ламає стереотип про малоактивних в мережі аграріїв.
Найпопулярнішим месенджером виявився Viber, а соцмережею ― Facebook. Але немало знайшлось і користувачів Telegram, Instagram, Skype. Є і шанувальники WhatsApp та російського ВКонтакте.
Друковані видання все ще популярні, але значно поступаються онлайн-медіа. Такий підсумок можна зробити за результатами нашого опитування. Паперові журнали, як джерело фахової інформації, поступились навіть семінарам та конференціям, корисність яких для себе аграрії оцінили вище.
І наостанок про те, чим живуть наші читачі поза роботою. Виявилось, що хобі у аграріїв дуже різноманітні. Як свій варіант нам писали і хендмейд, і вирощування квітів, бджільництво та птахівництво, але найпопулярнішими захопленнями все ж стали подорожі та книги. Багато хто є фанатом авто-мото техніки, риболовлі чи полювання, значна частина аграріїв вказали серед захоплень спорт, що теж не може не радувати.
Ось такі ми різноманітні, сучасні та спортивні. Нас багато і разом ми ― сила. Тому будемо йти і далі одним шляхом та залишатись вірними своїй справі ― шануймося!
Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта