Незабаром аграрії Аргентина можуть отримати дозвіл на вирощування ГМ-пшениці HB4 — стійкої до посухи та толерантної до обробки гербіцидами з глюфосинатом амонію. Наразі ГМ-сорт перебуває на останній стадії схвалення і наявного насіння вистачить аби засіяти трансгенною пшеницею близько 20 тис. га площ.
Популяризацією ГМ-пшениці в Аргентині займається компанія Bioceres, пише efarmnewsar.com.
«Пшениця HB4 вже була схвалена SENASA (Служба якості і охорони здоров'я харчових продуктів) і Conabia (Комісія консультантів по біотехнології). Експерти прийшли до висновку, що вона не становить ризику для здоров'я людей і тварин та не несе шкоди навколишньому середовищу. Третій крок — схвалення від секретаріату агропромислового відомства даних про вплив виробництва ГМ-пшениці на ринки (вітчизняні і зарубіжні). На це рішення ми очікуємо уже півтора роки», — зазначив Федеріко Трукко, генеральний директор аргентинської компанії Bioceres.
Леонардо Саркіс, міністр сільського господарства провінції Буенос-Айрес та Асоціація фермерів No-Till (AAPRESID) також виступили з підтримкою надання дозволу на вирощування в Аргентині ГМ-пшениці HB4.
За словами представників компанії Bioceres, великою перевагою такої пшениці є те, що в умовах посухи HB4 дозволяє отримати на 25% більше зерна, у порівнянні з традиційними сортами.
«Якщо рослини звичайної пшениці в умовах посухи обмежують свою транспіраційну функцію, то HB4 пшениця в таких умовах дозволяє зберігати фізіологічні функції на більш високому рівні. Коли рівень вологи в ґрунті відновлюється, пшениця HB4 нарощує більше біомаси і дозволяє отримати вищу, у порівняні з звичними сортами, кінцеву врожайність», — зауважив Франсиско Айяла, вчений з Bioceres.
Повідомляється, що вирощену ГМ-пшеницю планується постачати на ринки Бразилії, Уругваю, Парагваю і США. За попередніми прогнозами надання дозволу на вирощування трансгенної пшениці в Аргентині слід очікувати уже в наступному сезоні.
«Для початку ми маємо насіння для посіву на 20 тис. га в наступному році. Я сподіваюся, що уряд усвідомлює, що HB4 є важливою віхою розвитку наукового сектора в країні і глобального харчового та сільськогосподарської ланцюжка в цілому», — підсумував Федеріко Трукко.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта