Третя неділя листопада — професійне свято аграріїв. Знаємо, що відзначатимете. З колегами чи в родинному колі. І тут саме нагода розповісти своїм дітям, за що любите свою професію, чим у ній пишаєтесь, чому вона така важлива не лише для вас, а й для, можемо впевнено стверджувати, — усього світу!
Така мета й у започаткованого нами разом із компанією «Бізон-Тех» проекту AgriKids. Зацікавити нинішню малечу сільським господарством, аби вам у майбутньому було кому передавати свою справу.
Минулого тижня ми вже робили підбірку попередніх програм цього циклу:
Дайджест AgriKids — батькам і дітям (частина 1)
Сьогодні — друга частина. Можна подивитися разом із дітлахами. А можна — зайняти їх переглядом, поки ви відзначаєте своє свято)
Бобова культура, гарний попередник, вигідний для вирощування. І — смакота для малечі. Хто ж втримається не залізти по вуха на горохове поле, щоб набити кишені зеленими стручками? Але цікаві не лише «горохові пригоди», а й дізнатися, як же його вирощують.
Епогей і апофеоз. Найвища точка агровиробництва. Жнива — результат роботи протягом усього сезону. Період напруженої роботи. Але ведучій AgriKids Насті вдалося і на комбайні «проїхатись», і пообідати разом із комбайнерами. І дізнатися, звідки ж починається «перловка», бо побувала вона якраз на збиранні ячменю.
Час серпів і лопат в агровиробництві пройшов уже давним-давно. Сьогодні на полях працюють високотехнологічні, високопродуктивні машини. Наша ведуча зазирнула на машинний стан одного з підприємств, де їй влаштували цілу екскурсію. Так Настя дізналась, яка техніка потрібна для кожного етапу вирощування культур.
Ми знаємо, що ви знаєте, що молоко на полицях магазинів не береться з «молочних рік». І що головний «виробник» молока — це корова. Але щоб молочної продукції було достатньо, і щоб вона була якісною, потрібне справжнє, високопрофесійне, товарне виробництво. Власне — молочні ферми. Чим потрібно годувати корів, скільки молока можна від них отримати за належного догляду, і як їх потрібно подоїти, щоб отримати смачне і головне — якісне молоко? Настя вже знає, бо побувала на молочно-товарному комплексі.
Що тут скажеш — смакота! Але тяжка ж у Насті робота! Щоб розказати дітлахам про те, як вирощують ці солодкі… фрукти? ягоди? — нашій ведучій довелося об’їстися соковитою м’якоттю. Як то кажуть, випробувала на собі) Коли будете дивитись цю програму, з’їжте щось солодке (для кавунів уже запізно), щоб не захлинутися слиною)
І знову про смачне. Яблука. З ними пов’язано багато легенд, це один із важливих у нашому раціоні фруктів. І найбільш доступний. Але у промисловому виробництві яблук є багато секретів.
А ще, яблуневий сад — це просто красиво…
Про те, як збирають урожай, ми вже дізнались. А де ж зберігати усе зібране зерно? Та ще й до того, як із нього виготовити продукти, потрібно доробити — очистити, підсушити тощо. Оце вже справа елеваторів. Помічали подекуди край доріг чи залізниць величезні металеві, блискучі бочки? Оце ж вони і є — елеваторні силосні башти. Цікаво знати, що відбувається далі, коли вантажівка із зерном в’їжджає у ворота елеваторів? Тоді гайда за Настею!
Приємного перегляду! А ми нагадуємо, що проект AgriKids створено у партнерстві та за підтримки компанії «Бізон-Тех», що пропонує українським аграріям комплексні технологічні рішення для оптимізації виробництва.
Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта