При цьому, у сільгосппідприємствах виробництво скоротилося на 0,1%, а у господарствах населення – на 2,8%.
У січні-жовтні поточного року господарствамивироблено 8 736 тис. тонн молока, що на 2,1% менше ніж у відповідному періоді 2017 року, повідомляє "Економічний дискусійний клуб".
Як відмічають аналітики, восени спостерігається зменшення експорту вітчизняної молочної продукції, однак він все одно на 1,9% перевищив рівень січня-жовтня 2017 року, та становив 680 тис. тонн. Із загального обсягу експорту молочки Україна поставляє переважно вершкове масло. Його частка складає 75% від загального обсягу експорту молочної продукції. Головними імпортерами українського масла є Марокко, Туреччина, Нідерланди.
Читайте також: На українському ринку з’явиться рослинне молоко
Імпорт до України молокопродуктів останнім часом також зменшився. За десять місяців поточного року загальний обсяг поставок склав 141 тис. тонн, що у всього 1,3 рази більше за показники минулорічного періоду. Найбільше імпортуются сири (майже 80%), які поставляються на український ринок із ЄС (Польщі, Німеччини, Франції).
На внутрішньому ринку України у січні−жовтні цього року кількість молочної продукції зменшилася майже на 2%, у порівняні з відповідним періодом минулого року, а розрахункове середньодушове споживання знизилося на 2,3 кг, і в середньому, у еквіваленті молокосировини, склало близько 170,4 на особу.
За матеріалами edclub.com.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта