Українське м'ясо експортується переважно в країни Європи
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Станом на листопад 2018 року за останні десять місяців українськими підприємствами було вироблено 1 845 тис. тонн м’яса всіх видів, що на 0,2% більше ніж за відповідний період 2017 року.

При цьому, сільськогосподарські підприємства збільшили виробництво м’яса на 2,1%, а господарства населення зменшили на 3,7%, повідомляють експерти "Економічного дискусійного клубу".

Від початку року найбільше знизилося виробництво яловичини – на 5,5%, свинини - на 4,3%, а птахівництво забезпечило приріст на 4,5%.

Читайте також: Індія у 2018 році стала лідером серед імпортерів української агропродукції

За звітний період експорт м’яса та м’ясопродуктів становив 328 тис. тонн, що на 12% більше аналогічного періоду минулого року, імпорт – 236 тис. тонн, що відповідно на 28% більше.

У січні–жовтні поточного року експорт м’яса птиці у натуральному виразі склав 271 тис. тонн (83% від загального експорту м’яса). Основними імпортерами продукції були країни ЄС та Азії.

Закуповувала Україна переважно м’ясо птиці (майже 50% від загального обсягу) та свинину (44%), що становить близько 14% від внутрішнього продовольчого споживання м’яса. Основними імпортерами продукції виступили переважно із країн ЄС (Польщі, Німеччини, Нідерландів, Угорщини, Данії).

Читайте також: Цього року Україна вже експортувала понад мільярд курячих яєць

У січні−жовтні 2018 року, за балансовими розрахунками, наповнюваність внутрішнього ринку м’ясом та м’ясопродуктами на 1,2% перевищила показник відповідного періоду 2018 року.

За розрахунками, цього року середньодушове споживання населенням м’яса на та м’ясопродуктів за 10 місяців становить у 41,3 кг на особу, що на 0,7 кг вище минулорічних показників.

За матеріалами edclub.com.ua