Китайська філософія для українських аграріїв
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У китайському Шанхаї пройшла наймасштабніша виставка імпортних товарів і послуг «China International Import Expo».

Участь у виставці взяли понад 50 представників Громадської спілки «Аграрний союз України» (АСУ) на чолі з керівником організації Геннадієм Новіковим, повідомляє кореспондент газети "Агробізнес Сьогодні" Олександр Кривенко.

Шанхайський візит виявився багатим на зустрічі, за підсумками яких було підписано Меморандум про взаємопорозуміння між Аграрним союзом України та компанією «Shaanxi Ouliang Cross Border E-Commerce» («ЕOLIANG»).

Документ передбачає співпрацю в просуванні української фермерської продукції на ринку Піднебесної через розгалужену торговельну мережу китайського підприємства.

Читайте також: Товарообіг між Україною та Китаєм зріс на 21%

Сторони також домовилися спільно розбудовувати інфраструктуру експорту сільськогосподарської продукції, а також її глибокої переробки в Україні на умовах створення спільних підприємств за участю китайських компаній і українських сільгоспвиробників.

«Це дасть змогу створити у нас, в Україні, нові підприємства, які перероблятимуть вирощене аграріями і, відповідно, вироблятимуть продукцію з доданою вартістю. Завдяки цьому ми продаватимемо в Китай вже готові товари, а не сировину. як це було раніше», – сказав пан Новіков в ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню після повернення з Китаю.

Він підкреслив, що представники китайської компанії погодилися прибрати з ланцюжка відносин посередників і напряму працюватимуть з українськими товаровиробниками.

«Завдяки участі у виставці ми також отримали неоціненний досвід того, як краще працювати з потенційними китайськими партнерами та презентувати наші товари, а найголовніше – побачили величезний інтерес до органічної продукції в Китаї», – зазначив голова АСУ.

Читайте також: Від агросировини до харчової індустрії

Він наголосив, що важливим фактором успішного виходу українських сільгоспвиробників на китайський ринок є широка інформаційна кампанія про Україну, адже китайці ніколи не поставлять на власний стіл продукцію з країни, про яку вони нічого не знають.

«Це має бути як інформування про нашу країну, її культуру та побут, так і розвиток туризму. Україна – прекрасна країна. Нам є, що показати гостям з будь-якого точки на мапі світу. Чим більше китайців відвідають нашу державу, побачать всі її принади, відчують гостинність українського народу, тим більше вони довірятимуть нашим продуктам. Така китайська філософія», – розповів Геннадій Новіков.

Члени АСУ також ознайомились із роботою однієї з місцевих аграрних бірж, яка забезпечує продуктами весь багатомільйонний Китай (4 тис. тонн продуктів щодня, а в планах – до 20 тис. тонн), ознайомилися з тим, як працюють місцеві логістичні мережі та транспортні компанії.

«Хоча на перший погляд і може здатися, що такі біржі схожі на наші оптові сільськогосподарські ринки, китайці в своєму розвиткові пішли набагато далі. Це повноцінний товарний хаб, де є все необхідне для того, щоб аграрії, які виробили той чи інший товар, могли швидко знайти покупця. В Україні також намагались зробити щось подібне, однак далі звичайного базару справа не пішла. Тому нам треба переймати досвід закордонних колег», – зауважив голова Аграрного союзу України.

Ще одним досягненням, яке українцям варто перейняти у китайців, є формування великих індустріальних парків.

«Чому в Китаї в такі парки залюбки йдуть інвестори, а у нас вони не користуються популярністю? Відповідь проста: у китайських парках створені комфортні умови для підприємців. Насправді тут бізнесменам навіть не треба зустрічатись із чиновниками з приводу виділення землі чи вирішення інших питань. Не потрібно ні з ким домовлятися, всі операції чітко прописані, власники бізнесу отримують все на рівних умовах. Тільки приходь і працюй. Це той рецепт, який завжди приводить до успіху», – резюмував Геннадій Новіков.