Повернення льону на поля зупинить «бурштинову лихоманку»
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Повернення льону на поля зупинить «бурштинову лихоманку»
Фото: expres.ua
Повернення льону на поля зупинить «бурштинову лихоманку»
Аграрії Рівненщини переконані, що льонарство здатне відродити успішне сільське господарство на Поліссі та вирішить проблему з видобуванням бурштину.

Про ініціативу сільгоспвиробників пише «Північ-інфо».

«Одна із болючих проблем — використання поліських земель, колись вони використовувалися досить продуктивно, там вирощували льон. Потім перестали вирощувати льон взагалі. Після цього, питання сільського господарства на цих землях відпало, — розповідає Дмитро Українець, голова асоціації фермерів Рівненщини. — Гідроспоруди розваленні, а отже треба ще й відновити меліоративну систему. 50 тисяч людей були тоді працевлаштовані. Раніше там вирощували льон, робили з нього волокно, здавали його  та мали гроші. Родючість ґрунту не падала».

Аграрії впевнені, що саме вирощування льону  допоможе працевлаштувати місцеве населення та повернути аграрну потужність Полісся. Льон добре росте в умовах достатнього зволоження, здатен покращувати родючість місцевих ґрунтів.

До того ж він може використовуватись не лише для отримання волокна, а й на виробництво насіння, олії, фарб тощо.

За даними Державної служби статистики, географія вирощування льону за роки незалежності суттєво змінилась. У 2016 році найбільше його вирощували в Запорізькій, Херсонській та Харківській областях, а от на Рівненщині не посіяли жодного гектару цієї культури.