Проект держбюджету, прийнятий у першому читанні, дискримінує сільгоспвиробників – ВАР
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Такого низького рівня використання виділених коштів в історії українського АПК ще не було, кажуть в аграрній асоціації.

Проект державного бюджету на 2019 рік, який ВРУ ухвалила у першому читанні минулого тижня, є дискримінаційним щодо сільгоспвиробників, адже не врахував майже ніяких пропозицій, які пропонували аграрні асоціації, заявляють в Всеукраїнські аграрній раді.

«Комітет Верховної Ради України з питань бюджету відхилив майже усі пропозиції Всеукраїнської Аграрної Ради, підтримані ключовими аграрними асоціаціями, щодо вдосконалення державної підтримки аграрної галузі у 2019 році», - йдеться в повідомленні прес-служби ВАР.

Також читайте: Вчасне ухвалення бюджету гарантуватиме стабільність ситуації у виборчий період – Гройсман

В організації заявляють - з 6,3 мільярдів гривень, виділених на підтримку вітчизняних сільгоспвиробників, у 2018-му були використані всього 777 мільйонів гривень, або 12%.

«В цілому, ми характеризуємо ситуацію, що склалася в частині державної підтримки аграрної галузі, як катастрофічну, тому що такого низького рівня використання виділених коштів в історії українського АПК ще не було, це прецедент. Причиною цього є перерозподіл дотацій на ті напрямки, які аграріями не затребувані, і, навпаки, відмова від фінансування потрібних напрямків і програм.», - заявив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Зокрема, ВАР пропонувала збільшити компенсацію відсоткової ставки по кредитам для аграріїв. Також депутати відмовились вводити обмеження, запропоноване ВАР, у розмірі не більше 10 мільйонів гривень компенсації в одні руки. В аграрній організації вважають - ці кошти знову будуть розподілені між найбільшими гравцями ринку. Натомість малий та середній бізнес їх не отримає.

За матеріалами uacouncil.org