Бюджетний комітет розглянув «правки» аграріїв до бюджету на 2019 рік – результати
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На розгляд бюджетного комітету потрапив ряд правок в аграрну частину проекту бюджету на 2019 рік. Про це повідомляє журналіст AgroPolit.com із засідання бюджетного комітету,  який зараз розглядає поправки до проекту бюджету,  який завтра винесуть у сесійну залу парламенту на перше читання.

Нагадаємо, що  у законопроекті №9000 «Про Державний бюджет на 2019 рік» загальні видатки для Міністерства аграрної політики та продовольства України становлять 15,7 млрд грн (по загальному фонду – 13,3 млрд грн, спецфонду – 2,4 млрд грн). На програми підтримки галузі – 6,9 млрд грн (тобто на 600 млн грн більше,ніж за 2018 рік): за загальним фондом – 6,9 млрд грн, за спеціальним – 54,3 млн грн. Вчора глава уряду Володимир Гройсман повідомив, що  пряму підтримку АПК на наступний рік збільшать з 6,9 до 7,9 млрд грн, тобто на 1 млрд грн (програм і джерел збільшення він не назвав). Розподіл запропонованих урядом програм на 2019 рік у порівнні  з 2018 роком дивіться у аналітичній графіці тут. Нардеп Іван Мірошніченко пропонує  повернути квазіакумуляцію для агросектору на 2019 рік.

Як пояснили AgroPolit.com присутні на засіданні депутати аграрного комітету було запропоновано наступні зміни:

  • збільшити програму фінансової підтримка заходів на здешевлення кредитів – з 127,2 млн грн  на 690,8  млн (у 2018 році на ці цілі 66 млн грн);
  • розширити спектр дії програми по тваринництву (виділено як і цього року 4 млрд грн) – для підприємств переробки і зберігання сільськогосподарської продукції полюс аквакультури (підтримав попередньо бюджет ний комітет);
  • встановлення обмеження по отриманню  бюджетних коштів за кожною групою програмами  в сумі 150 млн грн для пов’язаних юросіб (підписалося 18 депутатів агрокомітету (була правка, але члени робочої групи бюджетного комітету не підтримали її і не  винесли  відповідно на розгляд затвердження проекту до першого читання).
  • розвиток зрошуваних систем (поправка №1107 від С. Хланя – збільшення фінансування з  50 млн грн до  150 млн грн за програмою водопостачання регіонів з привознопиттєвої води);
  • централізоване водопостачання (поправка №1097 – будівництво Івановського водогону в Херсонській області - 50 млн грн, друга черга будівництва).

З голосу нардеп від  БПП Мустафа Наєм на засіданні бюджетного комітету  запропонував проголосувати аграрну поправку №1285, аби обмежити отримання бюджетних коштів за кожною програмою між  пов’язаними особами  в сумі 200 млн грн.  Втім така пропозиція отримала лиш 5 голосів,  відтак голосування по ній не пройшла.