Ожинова плантація може приносити дохід до мільйона гривень на рік
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Ягідний бізнес наразі є одним з найрентабельніших. Так ожинова плантація площею 10 га окупиться за три роки, а щорічний дохід становитиме від $500 тис. до 1 млн в залежності від сорту і віку кущів.

Про це повідомляє pro-consulting.ua

«Хоча ожина менш морозостійка, ніж малина, але може давати врожай в 2-3 рази більше. Кожен ожиновий кущ, при правильному догляді, буде приносити 5-10 кг ягід», — зазначають аналітики проекту.

Початкові вкладення в ожинову плантацію будуть значними. Сюди входять: саджанці, добрива і витратні матеріали, сільськогосподарська техніка для догляду і збирання, будівництво складських приміщень, зарплата персоналу.

«Лінія заморозки стане додатковим джерелом доходу. Продавати ягоду можна буде не тільки в період збору, а й в міжсезоння, а також відправляти на великі відстані за кордон», — зауважують експерти.

Нагадаємо, «Українська ягода» експортувала лохину до Сінгапуру.