З початку поточного сезону серед садоводів України активно поширюється інформація щодо перспектив експорту українських яблук до Індонезії. Фахівці галузевих асоціацій є головним джерелом цієї інформації, до того ж в жовтні 2016 року Україна дійсно відвантажувала яблука в Інонезію, яка раніше взагалі не фігурувала в списку біль менш вагомих ринків збуту.
Слід відмітити, що такий обсяг є майже непомітним в загальному обсязі яблук, який Україна експортувала в попередні роки, втім багато учасників ринку серйозно налаштовані розширювати цей канал збуту.
Як повідомляє «Інфо-Шувар» з посиланням на джерело в Посольстві України в Індонезії, серед головних вимог індонезійських компаній безпосередньо до плодів були зазначені наступні:
Колір: покупці Індонезії віддають перевагу яблукам червоних сортів, принаймні домінування червоного кольору повинно бути на рівні 50-60%
Смак: лише солодкі сорти
Хрусткість: яблуко повинно залишатися щільним та соковитим навіть після 30 діб транспортування. Слід відзначити, що, на думку індонезійських покупців, український Джонаголд виявився недостатньо хрусткими
Транспортабельність: умови транспортування повинні бути такими, щоб яблука не втрачали вологість
Вага: перевагу надають яблукам маленького та середнього розміру, вага плоду не повинна перевищувати 150-160 грамів
Крім того, індонезійські компанії велику увагу приділяють якості пакування. Перевага надається картонному 3-х шаровому ящику телескопічного типу (китайського або польського стандарту). Вага одного ящика не повинна перевищувати 17 кг. Плоди в ящику повинні бути відсортовані за розміром та вагою і розташовані по комірках в 5 шарів. Загальна кількість яблук в одному ящику варіюється від 113 до 138 плодів, кожен з яких повинен мати наліпку. Як повідомляють виробники, у 40-футовий контейнер вміщується 1010 ящик так званих «польських ящиків» або 1300 ящиків «китайського стандарту». «Яблука будуть знаходитися в дорозі близько 30-ти днів. Необхідно звернути особливу увагу на забезпечення належних умов зберігання продукції протягом доставки (температурний режим, режим вологості), а також на високу якість упаковки, для того, щоб уникнути деформації, псування яблук, тощо» – коментує Олена Поперечна, директор ТОВ «Фруктовий Проект».
ІЦ УАК за матеріалами «Інфо-Шувар».
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта