Після днопоглиблення в порту «Южний» подешевшає транзит і зайдуть великі судна – фахівці
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Масштабні роботи в порту проведуть за спільні кошти держави та інвесторів.

Після проведення днопоглиблювальних робіт морський порт «Южний» зможе приймати великі габаритні судна, і як наслідок, транзит в порту подешевшає. Про це йдеться в матеріалі «Дзеркала тижня».

За словами експерта Центру реформ транспортної інфраструктури Володимира Наумова, днопоглиблення дозволить здешевити перевалку суден.

«Зараз судно стоїть в морі, йому дрібними суднами привозять вантаж і перекладають до повного завантаження. А так – судно відразу заходить по фарватеру, зупиняється біля стінку пристані і вантажиться до необхідних обсягів», - пояснює Наумов.

Також читайте: Мінінфраструктури представило ТЕО концесії портів «Ольвія» та «Херсон»

Масштабні роботи проведуть на внутрішніх підхідних каналах та в операційній акваторії кількох пристаней. Роботи фінансуватимуться за рахунок державно-приватного партнерства. Адміністрація морських портів України та група компаній ТІС підписали меморандум про взаєморозуміння. За ним інфраструктурні проекти в порту фінансуватимуть за спільні кошти з держбюджету та інвесторів. Зокрема, біля пристаней №18-22 дно поглиблять до 19 метрів за рахунок державних коштів. А поглиблення операційної акваторії цих пристаней поглиблять до 16-19 метрів за гроші ТІС.

За матеріалами zn.ua