У 2019 році на АПК з держбюджету виділять 6,9 мільярдів гривень
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Така сума закладена в проекті головного кошторису країни.

Проект бюджету-2019 передбачає видатки в сумі 6,9 мільярдів гривень для розвитку агропромислового комплексу. Про це напередодні повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Текст проекту головного кошторису країни опублікував сайт Верховної Ради. В пояснювальній записці до документу йдеться, що 4 мільярди коштів підуть на потреби тваринництва – відшкодування будівництва та реконструкції ферм, доїльних залів, переробних підприємств, тощо.

Також читайте: Цьогорічна державна підтримка галузі тваринництва

1,38 мільярди гривень Кабмін планує виділити фермерам на компенсації на купівлю вітчизняної техніки, ще один мільярд спрямують на розвиток фермерських господарств. 400 мільйонів гривень заклали в проекті держбюджету на розвиток хмелярства, закладання молодих садів, виноградарство.

243 мільйони гривень уряд планує витратити на проведення земельної реформи. А 680 мільйонів піде на протиепізоотичні заходи.

Автори проекту бюджету також зазначають, що у 2019 році також буде продовжена підтримка фермерських господарств за бюджетною програмою "Надання кредитів фермерським господарствам" в обсязі 244, 5 мільйонів гривень.

До слова, у 2018-му на розвиток АПК виділили на 400 мільйонів гривень більше – 7,3 мільярди гривень.

Проект бюджету депутати планують розглянути у п’ятницю, 21 вересня.

За матеріалами rada.gov.ua