Сховища призначені для зберігання насіння, повинні бути чистими, сухими, захищеними від атмосферних опадів та ґрунтових вод. Перед закладанням насіння на зберігання необхідно видалити з приміщень сторонні предмети і сміття, розсипане насіння, замурувати нори гризунів. Складські приміщення дезінфікують 20- відсотковим розчином свіжогашеного вапна з додаванням хлорованого вапна або вапняно – гасовою емульсією. За наявності у приміщеннях комірних шкідників ( кліщів, молі, хрущаків, довгоносиків та ін.) проводять дрібнокрапельне обробляння інсектицидами, дозволеними «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Сховища повинні бути обладнані приладами для вимірювання основних режимів зберігання: температури і відносної вологості повітря, а також температури і вологості насіння . Для контролювання температури повітря сховища обладнують термометрами або термографами, для вимірювання вологості — психрометрами або гігрографами, температуру насіння вимірюють за допомогою термоштанги.
Для активного вентилювання сховищ застосовують стаціонарні або пересувні вентиляційні установки.
Сховища повинні бути обладнані протипожежним та прибиральним інвентарем, щоб підтримати чистоту і уникнути висипання насіння.
На зберігання закладають партії кондиційного насіння, яке повинно бути очищене від домішок, які є джерелом самозігрівання (рослинні рештки, насіння бур’янів, живі комахи та ін.), розвитку хвороб і шкідників, та доведене за вологістю до вимог державних стандартів, що гарантує тривалий термін зберігання.
Дотримання вищенаведених рекомендацій дає можливість зберегти сортові та посівні якості насіння від збирання до використання, а також отримати гарні врожаї в майбутньому.
Інфоіндустрія
за матеріалами consumer.gov.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта