Майже 3 т/га вдалося зібрати в цьому році господарству «Геліос-1» в Каховському районі на Херсонщині. Середній показник врожайності квасолі сягнув не менш високих — 2,4 т/га.
За словами представників компанії, ключову роль зіграв посівний матеріал. Сіяли популярну в світі квасолю різновиду Кідну (Dark Red Kidney) спеціально привезену з провінції Онтаріо (Канада). Важливим було і дотримання спеціальної технології вирощування культури.
«Канада як один з лідерів у вирощуванні квасолі володіє найсучаснішими технологіями. Ретельно вивчивши світовий досвід ми обрали для себе саме канадську технологію», — наголошують аграрії з Херсонщини.
Приборкати складну культуру в «Геліос-1» намагались декілька років тому, проте перший досвід вирощування культури для господарства був невдалим.
«Процес вдосконалення є безперервним, і ми переконані, що навіть 2,9 т/га — не межа для квасолі. В Україні «буму на квасолю» як такого поки не відбулося, але це справа декількох років, оскільки останнім часом спостерігається зростання посівних площ», — зазначають аграрії.
За словами Христини Жменьки, куратора проекту з вирощування квасолі, різновид «Кідну» вирощувати дуже рентабельно, проте культура потребує пильного догляду та дотримання технології.
«Як фермер, я можу сказати, що квасоля Кідну дуже рентабельна. На відміну від нуту, наприклад, на який в цьому році багато виробників накинулися і ціни природно впали, квасоля не так проста у вирощуванні, так що залишається високо-маржинальною. Справжня ніша. Собівартість вийшла нам близько 8 тис. грн, а ринкова ціна на темно-червоний сорт варіюється від 700 до 800 доларів на експорт», — ділиться Христина Жменька.
Довідка: компанія «Геліос-1» вирощує бобові вже 10 років — крім квасолі в портфоліо нішевих культур входять біла гірчиця і сочевиця. Господарство використовує спеціальне обладнання, що дозволяє звести втрати врожаю бобових до мінімуму. На ринку сільгосппродукції компанія існує вже більше 18 років, має власні елеватори, овочесховища та птахоферму.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта