Фахівці Держпродспоживслужби застерігають сільгоспвиробників пильно стежити за якістю посівного матеріалу при закупівлі насіння основних сільськогосподарських культур.
Зазначається, що купуючи контрафактне чи фальсифіковане насіння, аграрії стикаються з такими проблемами як погані сходи або взагалі їхня відсутність, низька врожайність, низька якість врожаю, різнобій сорту, хвороби.
«Використання для посіву такого контрафактного та фальсифікованого насіння може спричинити втрату до 25% урожаю», — зазначають у Держпродспоживслужбі.
На сьогоднішній день крупні компанії-оригінатори, прагнучи вберегти свій імідж, докладають максимум зусиль у захист від підробок, використовуючи такі ступені захисту:
Уберегтися від масового засилля підробок на ринку насіння можна тільки будучи добре проінформованим, і якщо у вас є хоча б невелика частка сумніву щодо оригінальності насіння, яке ви збираєтесь купувати, зверніть увагу на такі показники:
За словами фахівців, існує багато способів появи на ринку насіння низької якості, контрафактного. Зазвичай для такого роду фальсифікацій використовують товарне зерно, або некондиційне насіння, фарба, «правильні» мішки та папірці, зовні схожі на сертифікати, що засвідчують сортові та посівні якості насіння.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта