Скорочення поголів'я ВРХ та свиней провокує українських виробників кормів та шроту шукати нові ринки збуту за кордоном – експерт
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Зокрема, соняшниковий шрот лише цього року Україна продавала до 11 країн.

Скорочення посівних площ і врожайності зернових в останні роки негативно впливає на якість та кількість виробництва кормів для худоби. Це змушує його виробників шукати нові шляхи для експорту, йдеться в матеріалі «Pro-Consulting».

За словами аналітика ринків Романа Палія, річні і піврічні темпи приросту більш ніж на 50% свідчать про активний попит на комбікорми на зовнішніх ринках. Крім того у першому півріччі зросла виручка з експорту на 72% супроти першого півріччя минулого року.

Також читайте: На Рівненщині збудують завод з виробництва комбікорму

У першій половині 2018-го Україна продавала комбікорми до Грузії, Лівану, Туреччини, Ізраїлю, Македонії, Молдови, Йорданії, Румунії, Єгипту, Катару та інших.

Велику роль у зовнішній торгівлі для українських виробників набирають країни Близького Сходу, які стають активними споживачами українських кормів.

Також читайте: Модульні комбікормові цехи

Експерти зазначають, що торік середня ціна на шрот зросла на 7,3%, тоді як на готовий корм - на 55% до 11,6 тисяч гривень за тонну. Відтак середня ціна кормів привабливіша - перевищує вартість експорту сировини на 63% і продовжує щорічно зростати.

У перші шість місяців цього року наші виробники постачали шрот до Швейцарії, Білорусі, Франції, Польщі, Іспанії, Нідерландів, Туреччини, Великобританії, Італії, Китаю та інших країн.

За матеріалами pro-consulting.ua