Аналітики ринку кажуть, це досить нетипове явище, адже в цей зазвичай вистачає власної продукції.
Від початку вересня Україна розпочала імпортувати моркву. Цей коренеплід закуповують в Білорусі, повідомляє «Інфо-Шувар».
Експерти наголошують - присутність імпортної моркви на початку осені – це доволі рідкісне явище, адже Україна майже протягом всього сезону здатна задовольняти внутрішню потребу власною морквою.
Також читайте: Морква, яйця та сало за рік подорожчали найбільше
«Потреба в імпортній моркві в нас виникає не часто, як правило, лише в кінці неврожайного сезону, або коли фермери створюють штучний дефіцит, стримуючи продажі в надії «нагнати» ціну. «Вікно» для імпорту восени цього року з’явилось раптово в період так званогоміжсезоння: збирання ранньої та середньої моркви в Південних та Центральних регіонах України закінчилось передчасно, викопувати пізню моркву господарства Західних областей почнуть вже за 3-4 тижні. До того ж, морква цього року дійсно дорога, з кінця минулого сезону і до сьогоднішнього дня вона стабільно є найдорожчою позицією серед всіх овочів «борщового» набору», - розповідає експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.
На думку аналітика, така ситуація створює враження про можливий дефіцит місцевої продукції, тому імпортери постійно знаходяться на «низькому старті». Водночас поточні ціни не є дуже привабливими для масового імпорту, а з початком масового збирання врожаю пізньої моркви слід очікувати різкого падіння ціни.
Також читайте: Ризики зберігання моркви
За даними експертів ринку, в липні-серпні морква в Україні коштувала в півтора рази дорожче, ніж торік. В середині липня овочпродавали по 17-18 гривень за кілограм, а попередній сезон взагалі закінчився рекордними 25-27 гривень. З другої половини липня, морква подешевшала. Утім нині овоч коштує на третину більше за першу половину вересня минулого року.
А от собівартість білоруську моркву в Україні - 8 гривень за кіло. Українські господарства пропонують моркву високої якості по 7,0-8,5 гривень за кілограм.
Щороку Україна збирає 850-900 тисяч тонн моркви. Цей обсяг споживають виключно мешканці країни. А от експорт цього коренеплоду у нас поки що не розвинений.
За матеріалами shuvar.com
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта