В ЄС технологію редагування генів CRISPR/Cas9 прирівняли до ГМО
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

В ЄС технологію редагування генів CRISPR/Cas9 прирівняли до ГМО
Фото: rte.ie
Редагування генів

25 липня Європейський суд виніс остаточне рішення щодо CRISPR / Cas9. Відтепер, створені за допомогою генного редагування рослини, будуть регулюватися також жорстко, як і ГМ-культури, незважаючи на те, що зміни в ДНК рослин у випадку з CRISPR/Cas9 відбуваються без впровадження чужорідних генів. Таке рішення стана на заваді подальшому розвитку подібних технологій в європейських країнах.

Такий вирок Європейського суду став великим розчаруванням для прихильників генного редагування культур, в тому числі для вчених, які сподівалися, що організми, створені з використанням нових технологій редагування генів, таких як CRISPR-Cas9, не підпадатимуть під обмеження, які наразі діють по відношенню ГМ-культур, пише nature.com.

Це значить, що тепер, усі нові розробки, отримані за допомогою CRISPR-Cas9, змушені проходити довгий процес затвердження Європейським Союзом. Таке рішення ймовірно перешкоджатимуть подальшим інвестиціям в дослідження інструментів генного редагування.

«Методи редагування генів як і раніше будуть використовуватися в якості інструменту дослідження при вирощуванні сільськогосподарських культур, але уже не в Європі. Компанії не збираються інвестувати в технологію, яку вони вважають безперспективною в комерційному сенсі», — зазначив Найджел Гелфорд, британський генетик Rothamsted Research.

Тим часом, представники екологічної організації «Друзі Землі» задоволені рішенням суду. Вони закликають і надалі посилювати контроль і слідкувати за маркуванням усієї продукції, виробленої з використанням технології редагування генів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.