На даний момент амарант є однією з найприбутковіших сільськогосподарських культур, які вирощуються в Україні, переважним чином у Київській, Львівській, Тернопільській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській областях. При середній врожайності 2 т/га дохідність з одного гектара складає 50 тис. грн, органічний амарант дорожчий на 25-30%.
Зміна клімату та посушливі явища спонукають аграріїв вдаватись до вирощування нових більш посухостійких культур. Однією із таких може стати амарант. Про агротехнологічні тонкощі та особливості вирощування культури розповів Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.
За його словами, існує чимало факторів, які можуть переконати сільгоспвиробника вирощувати амарант:
Разом з цим, аби отримати якісний врожай амаранту виробникові потрібно докласти немало зусиль. Тому при вирощуванні культурі існують і деякі стримуючі фактори:
Щодо попередників культури, основна вимога — раннє збирання та відсутність великих пожнивних решток. Найкращими є однорічні трави, зернові та зернобобові культури, картопля.
З сортовим різноманіттям амаранту проблем також немає, попитом серед сільгоспвиробників користуються: Харківський-1, Лєра, Ультра, Сем, Геліос, Студентський. Вони мають різний вегетаційний період та напрями застосування, тому є можливість підібрати сорт для будь-якого регіону та потреб.
Враховуючи високу рентабельність вирощування та багато різних напрямів використання продуктів переробки амаранту в фармацевтичній, косметичній, харчовій та хімічній промисловостях, у культури є суттєвий потенціал на вітчизняному та світовому ринку, не дарма Продовольча комісія при ООН визнала амарант культурою 21 століття.
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта