До 2020 року в Україні продовжуватимуть приймати домашнє молоко 2-го ґатунку — АТУ
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Рішення про нові вимоги щодо якості молока, за якими селянське молоко 2-го сорту підпадало б під забороною, відтерміновано. Про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України.

Нагадаємо, продаж молока і м’яса на ринку дозволятиметься лише за наявності холодильника.

27 червня цього року Державним підприємством «Український наукового-дослідний навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», який є Національним органом стандартизації, за зверненням Мінагрополітики було прийнято наказ, за яким подовжено термін приймання молока 2-го ґатунку на харчові цілі до 1 січня 2020 року – на півтора року.

Тобто селяни і всі ті, хто виробляє молоко 2-го ґатунку, зможуть спокійно його здавати на підприємства аж до 1 січня 2020 року.

Це стало можливим завдяки активним діям Ірини Паламар, голови Асоціації тваринників України (АТУ), яка рішуче виступила з вимогою відтермінувати запровадження нових норм стандартизації щодо якості молока. Натомість державі у виграний час потрібно потурбуватися про селян, забезпечити їх усім належним, щоб вони могли здавати молоко необхідної якості за новими вимогами.

Відтермінування запровадження нового стандарту до якості молока, – наша чергова дуже важлива перемога! – коментує Ірина Паламар. – Якби нові вимоги вступили в силу з 1 липня 2018 року, як це і планувалося, то вже буквально з

Фахівці АТУ підрахували, що встановити подібні молокоприймальні пункти в селах країни можна за рік, і для цього необхідно майже 7 мільярдів гривень (в Україні приблизно 27 тисяч сіл і на кожен населений пункт необхідно 1,5 пункти, отож на всю країну їх треба 37 тисяч. Вартість обладнання одного такого пункту майже 200 тисяч гривень).

Для цього можна як залучати дотації з бюджету, так і іноземні гранти, - каже Ірина Паламар. – Важливим є також об’єднання людей в кооперативи, аби вони могли виступати вже як юридична особа. Тоді і ті самі дотації, і гранти можна буде отримати.