Трейдери припинили закупівлю азотних добрив – КМЕ
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На ринку помітно знизилася активність – і серед трейдерів, і серед аграріїв.

 

Заводи в Сумах та Каменському, що виробляють NPK добрива працюють із максимальною завантаженістю, однак, через брак сировини можуть не виконати всіх замовлень. Про це повідомляють аналітики Товарної онлайн біржі Kyiv Mercantile Exchange.

За даними КМЕ, українська NPK 10:26:26 активно пропонується, при потребі в 70-80 тисяч тонн на липень-серпень. Ситуація з амофосом, що виробляється ДЗМУ схожа.

Ціни на російський амофос сягнули 17400-17500 гривень за тонну, товар є в залишках на складах, водночас завозиться амофос із Сербії та Казахстану. Також частково закривається попит на NP добрива продукцією Білорусі та Польщі. Ціна на білоруську продукцію в серпні зростуть, повідомляють аналітики, на 60 доларів.

Нині найбільш популярні марки із Білорусії - NPK 8:19:29 та 5:16:36. Крім того, в серпні Білорусь майже всю NPK 16:16:16 поставить до України.

Нині найактивніше закуповують добрива агрохолдинги, а от середні господарства – ведуть закупівлі неохоче, повідомляють аналітики КМЕ. Тимчасом загальний дефіцит NPK фосфорних добрив вже дозволив цінам на окремі марки піднятись на 100 доларів за тонну.

На ринку азотних добрив помітне зменшення активності. Трейдери припинили закупівлі в усіх джерелах, активність низька і в аграріїв. Нині жоден виробник карбаміду не має черги за товаром. Аміачну селітру продають по 8300-8700 гривень за тонну, ціна в серпні може зрости у рази, вважають аналітики. Тож падіння цін на селітру в серпні не очікується.

Крім того, карбамід в Україні продається не дорожче 10300 гривень за тонну, СРТ. Залишається незмінною ціна на калій хлористий та сульфат амонію, також ще дешево можна купити КАС-32, ціна на який не перевищує 7300 гривень за тонну, СРТ. У КМЕ зазначають, що в цілому, ринок азотних починає входити в активну фазу, але великі тендери ще не проводять.

За матеріалами kme.ua