У Мінагрополітики пояснили, чи зможуть селяни здавати молоко другого ґатунку
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

До 1 січня 2020 року молоко другого ґатунку прийматимуть переробні підприємства на будь-які цілі. Після цієї дати – виключно для виробництва кормів тварин або казеїну.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства роз’яснили, що насправді змінилося у роботі молокопереробних підприємств та селян, які здають молоко, з 1 липня цього року.

За словами заступника профільного міністра Олени Ковальової, до 1 січня 2020 року молоко другого ґатунку буде прийматися переробними підприємствами на будь-які цілі. Натомість з 1 січня 2020 року по 1 січня 2022 року буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматись, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну.

Також у міністерстві розповіли, що нині третина сировини, яка йде на переробку, є молоком другого ґатунку. Тож селянам потрібен час, щоби переорієнтуватися.

Раніше у Всеукраїнській аграрній раді заявили про зміни, які почали діяти в Україні з 1 липня. Так запроваджуються нові ДСТУ, які стосуються молочної сировини. Зміни полягають у відмові від молока другого ґатунку. Натомість повинні залишитися три сорти сировини – екстра, вищий та перший.

За матеріалами minagro.gov.ua