В Україні зростає ринок заморожених ягід
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Така продукція має попит серед переробників цілий рік, не псується та має довший термін споживання.

Українські виробники стали частіше переходити до заморозки ягід. Про це пише видання ProConsulting. Завдяки заморозці продукції виробники можуть робити запаси під час несприятливих економічних обставин. Це менш ризиковано, аніж працювати зі свіжим продуктом.

Позаторік експорт заморожених ягід з України показав приріст в 56%, а в минулому - 9% через невдалий врожай ягід в європейських країнах. Аналітики кажуть - на зовнішніх ринках готові переплачувати до 30% за органічні українські ягоди, основна частина яких відсилається до Польщі.

 

Також читайте: Шок! За мить — крижані продукти

 

Найбільше за кордоном вподобали українську брусницю, журавлину, чорницю і малину. Але найкраща динаміка росту у вишні та полуниці. Експорт останньої в минулому році став рекордним для України, і перевищив 2,5 тисяч тонн.

Натомість найпривабливішою для виробника має стати чорниця. Вони не дуже популярна на внутрішньому ринку, утім має попит серед північних європейських країн.

Експерти зазначають – у 2017 році року на чорницю припала половина всіх експортних поставок. Однак порівняно з 2015-2016 роками, частка цієї ягоди знизилась за рахунок збільшення часток малини та полуниці. Причина - несприятливі погодні умови у Польщі та Сербії, де втратили значну частину врожаю і попит на свіжі та морожені ягоди у ЄС зріс.

Після чорниці у рейтингу популярності заморожених ягід для експорту – малина. Торік цієї ягоди експортували 29,5% від всіх обсягів поставок заморожених ягід. 8,3% склала полуниця, а 6,7% - ожина, 4,6% – вишня, 0,6% - смородина.

Загалом торік експорт заморожених ягід приніс виробникам 44 462 мільйони гривень. Левову частку коштів вторгували за вишню та чорницю.

За матеріалами pro-consulting.ua