Новини компаній: «МРІЯ» планує встановити 15 змішувальних станцій ЗЗР
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Агрохолдинг «МРІЯ» планує за кілька років запустити 15 змішувальних станцій засобів захисту рослин (ЗЗР) для підвищення їх ефективності, контролю використання та точного дозування.

Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів керівник  Управління агрономічної експертизи агрохолдингу «МРІЯ» Олександр Хмелюк.

«На території західної України, де ми працюємо, практично скрізь маємо проблему з якістю води для внесення ЗЗР. Минулого року ми закупили одну змішувальну станцію українського виробництва, проте із іноземних комплектуючих. Далі ми її доукомплектовували самостійно під потреби підприємства і розмістили біля центрального складу ЗЗР, створивши змішувальний вузол», — розповів він.

Перший запуск змішувальної станції відбувся наприкінці травня, наразі вона працює у тестовому режимі.

«Почали використовувати її із менш ризикових робочих розчинів, аби не було ризику приміром "спалити" культуру. На кінець липня ми плануємо вийти на роботу у штатному режимі», — повідомив Олександр Хмелюк.

До кінця цього року в агрохолдингу перевірятимуть ефективність робочого розчину у полі,  порівняно з заправкою вручну та будуть випробовувати зменшення доз внесення ЗЗР.

«Хочемо без втрати ефективності мінімізувати норми ЗЗР за рахунок якісно підготованої води та більш точного дозування препарату. Ми підрахували, що навіть 5-10% економії ЗЗР завдяки використанню змішувальної станції дозволять окупити її за рік використання на площі близько 6 тис.га. Якщо наш експеримент буде вдалим, у наступні роки плануємо обладнати змішувальні станції на кожному блоці, тобто запустити 15 нових станцій», — наголосив Хмелюк.

Довідка:

«Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році. Компанія обробляє близько 180 тис. гектарів земель у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Рівненській областях. Агрохолдинг вирощує пшеницю, картоплю, ріпак, кукурудзу, гречку, соняшник, сою, ячмінь і горох. У структурі холдингу власні елеватори та зерносховища потужністю понад 660 тис. тонн, а також власний насіннєвий завод виробничою потужністю 300 тонн насіння на добу.