Ці ринки можуть стати порятунком для вітчизняних експортоорієнтованих виробників.
Для розвитку ринку української яловичини в умовах низького попиту серед українців виробники мають орієнтуватися на зовнішні ринку. Обсяг поставок на міжнародні ринки становить 30-40 тисяч тонн. Про це пише ProConsulting.
Зокрема, розширення існуючих ринків збуту може відбутися за рахунок таких напрямків як Азія та Близький Схід. Ці країни готові закуповувати великі обсяги халяльного продукту.
Утім для цього виробникам потрібно адаптувати своє виробництво під міжнародні вимоги. Зокрема, йдеться про якість переробки м’яса. Адже його транспортування на великі відстані можлива тільки в замороженому вигляді.
Важливим також є проведення як на державному рівні, так і на рівні окремих господарств заходів щодо запобігання поширенню небезпечних захворювань тварин, таких як губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби. Визнання України країною з контрольованим ризиком захворювань сприятиме кращому просуванню нашої яловичини на зовнішніх ринках, вважають експерти.
Нині яловичина займає третє місце за часткою у виробництві основних видів м’яса в Україні. Найбільше в нашій країні випускається м’яса птиці. Продукція вітчизняних птахофабрик користується попитом як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Українська свинина практично повністю забезпечує внутрішній ринок. Її експортний потенціал обмежений через поширення АЧС. Яловичина є найдорожчим і трудомістким видом м’яса. Вона займала в 2017 році всього 5,2% в обсязі українського м’ясного випуску.
Експерти очікують, що найближчим часом скорочення внутрішнього попиту буде компенсуватися розширенням експортних поставок.
За матеріалами pro-consulting.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта