Державній службі з карантину рослин України — 25!
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

30 червня 1993 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про карантин рослин» і цей день вважається офіційною датою створення національної служби з карантину рослин України.

25-та річниці з дня заснування Державної служби з карантину рослин України як Національної організації карантину та захисту рослин України, функції якої сьогодні виконує Держпродспоживслужба. Саме 30 червня 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про карантин рослин».

Фітосанітарна безпека будь-якої держави, в тому числі й України означає захищеність її території від ризиків, які виникають при проникненні, розповсюдженні та масовому розмноженні шкідливих організмів.

Фундаментальне, стратегічне завдання Держпродспоживслужби в сфері карантину рослин – забезпечити фітосанітарну безпеку держави, а також виконати міжнародні зобов’язання стосовно карантину та захисту рослин перед нашими торговельними партнерами.

Сьогодні на варті фітосанітарної безпеки України стоять понад 1400 державних фітосанітарних інспекторів та понад 1100 спеціалістів фітосанітарних лабораторій. Їхня сумлінна праця на місцях сприяє поліпшенню фітосанітарного стану території України в цілому, позитивно відображається на експортних можливостях нашої держави.

Одним з головних завдань карантинної служби є охорона території країни від занесення чи самостійного проникнення карантинних організмів, їх виявлення, локалізація і ліквідація — тобто забезпечення фітосанітарної безпеки України.

Державні фітосанітарні інспектори у своїй повсякденній роботі проявляють високі професійні знання і навички, уміння. Адже наші фахівці мають справу як із вже відомими карантинними організмами, так і з новими, відсутніми в Україні, що вимагає володіння додатковими діагностичними навичками.

Інфоіндустрія