Дотримання вимог благополуччя свиней на свинокомплексах може підвищити прибутки господарства.
На цьому наголосила Хелін ван де Вейр, консультант із питань благополуччя тварин із Великобританії під час Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України»(АСУ).
«Належне утримання свинопоголів’я, відповідно до європейських вимог щодо добробуту тварин, означає кращі виробничі показники. Так, свині здоровіші, швидше набирають масу, оскільки свиноматки швидше повертаються в охоту, можна отримати більше опоросів, гнізда більші та сильніші, менше вибракуваних тварин, більше поросят на свиноматку на рік», — прокоментувала Хелін ван де Вейр.
За словами експерта, вимоги щодо поліпшення умов утримання промислових тварин продиктована споживачами, які виступають за гуманність у фермерстві.
«Вимоги щодо добробуту свиней стосуються всіх етапів виробництва та охоплюють всі аспекти, починаючи зі щільності поголів’я у загоні, утримання поросних свиноматок, завершуючи обрізанням хвостів, сточуванням зубів у поросят тощо. Всі ці маніпуляції регулюються Директивами ЄС, де чітко прописано вік тварин, дозволені процедури тощо», — розповіла Хелін ван де Вейр.
«Звісно, на перших порах впровадження нових вимог потребуватиме фінансових вливань. Наприклад, у ЄС станом на 2010-й рік, загальні річні витрати на дотримання законодавства щодо добробуту по всьому харчовому ланцюгу оцінили у €2,8 млрд (2% від реалізації тваринницької продукції). Не зважаючи на витрати, цей крок значно підвищив стандарти добробуту сільськогосподарських тварин», — додала експерт.
Як коментують в Асоціації «Свинарі України», в рамках асоціації з ЄС наша країна зобов’язана впровадити вимоги щодо благополуччя сільськогосподарських тварин. Частина з них прописана у «харчовому» законодавстві, яке вже набуло чинності. Йдеться про ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Він встановлює гігієнічні вимоги до всіх операторів ринку, зокрема й свинарів, які передбачають перелік вимог до утримання свинопоголів’я. Щоб допомогти гравцям свинарської галузі з реалізацією вимог законодавства на практиці, спільно з фахівцями Проекту USAID «Агросільрозвиток» експерти АСУ розробили «Настанови щодо виконання гігієнічних вимог до операторів ринку, які здійснюють первинне виробництво».
Нагадаємо, Х Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» відбувся 5 червня 2018-го у Києві. Організаторами події виступила Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада, агроконсалтингова компанія Dykun. Цьогоріч до події долучилися понад 700 учасників, 400 з яких — представники вітчизняних свиногосподарств.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта