Ціни на ринку соняшника продовжили своє зниження
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Минулого тижня на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни на соняшник втратили 100 грн/т, на умовах FOB (порти Чорного моря) змін не відбулось.

Як зазначають експерти незалежної Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку, соняшникова олія за звітний період втратила ще 5 $/т на умовах FOB (порти Чорного моря).

"На ринку відмічається зниження попиту, більшість переробних підприємств уходять на сезонну профілактику. З іншого боку наближення нового врожаю (ріпаку і т.д.) також зосередило на собі увагу закупівельних компаній. Фактором тиску також виступає ринок соняшникової олії", - зауважили експерти.

Аналітики прогнозують, що на наступному тижні ціни на ринку соняшника перебуватимуть переважно у знижувальному тренді.

На ринку ріпаку також відмічається зниження цін. Ціни на умовах поставки EXW-елеватор просіли на 300 грн/т, на СРТ-порт на 200-300 грн/т, експортні ціни на новий врожаї знизились на 4 $/т. Основними чинниками тиску на ціни виступають тенденції світових суміжних ринків.

За минулий тиждень ціни на ринку сої продовжили знижуватись. Так, на умовах поставки EXW-елеватор ціни знизились на 200 грн/т, на СРТ-завод на 100 грн/т, експортні ціни втратили 5 $/т поставка в червні.

"Основними причинами зниження закупівельних цін є певне сезонне зниження попиту, зосередження закупівельних компаній на новому врожаю інших культур, та світові тенденції на ринку сої. При цьому особливого збільшення пропозицій на ринку не відмічалось", - йдеться у повідомленні.

На наступному тижні очікується збереження існуючої тенденції на ринку.

За матеріалами www.auu.org.ua