За минулий тиждень пшениця на внутрішньому ринку подорожчала
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

За минулий тиждень внутрішні ціни на пшеницю зросли, тоді як на ячмінь та кукурудзу продовжили знижуватись.

За звітний період на умовах поставки EXW-елеватор пшениця 2 класу додала 50-100 грн/т, на СРТ-порт 50 грн/т, фуражна пшениця на умовах поставки EXW-елеватор прибавила 50-100 грн/т, на СРТ-порт 100-150 грн/т. На відміну від внутрішнього ринку ціни на умовах FOB (порти Чорного моря) просіли на 1$/т на пшеницю другого та третього класу, фуражна втратила 4$/т.

"Ймовірно, що тижневе зростання внутрішніх цін було зумовлено намаганням окремими підприємствами залучити більше об’ємів зернової", - зазначають експерти незалежної Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку.

Щодо зовнішнього ринку, то основним чинником тиску виступають світові тенденції на ринку пшениці, і насамперед зниження цін в сусідній Росії. На підтримку ціни поки грає можливе зниження врожаю пшениці у зв’язку з тривалими складними погодними умовами.

За минулий тиждень ціни на ячмінь продовжили знижуватись. Так, на умовах поставки EXW-елеватор ячмінь втратив 50-150 грн/т, на СРТ-порт 100 грн/т, на умовах FOB (порти Чорного моря) 6$/т поставка липень-серпень. На разі інтерес закупівельних компаній зосереджений на новому врожаю. Тиску на ціни по-більшості надають тенденції суміжних зернових ринків.

За минулий тиждень на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт закупівельні ціни на кукурудзу просіли на 50 грн/т, експортні ціни втратили 1-2 $/т поставка червень-липень.

"Ситуація на ринку не змінилась, основного тиску на ціни продовжують чинити зовнішні тенденції та суміжні ринки. Поступово більшість закупівельних компаній переключатиметься на новий врожай суміжних культур (пшениці,ячменю і т.д) тому попит знижуватиметься, що також тиснутиме на ціни", - зауважили аналітики.

На наступному тижні на ринку кукурудзи очікується збереження існуючої тенденції.

За матеріалами www.auu.org.ua