УКАБ звернувся до Укрзалізниці щодо збереження 10 залізничних станцій
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

УКАБ надав Укрзалізниці обґрунтування щодо збереження роботи десяти залізничних станцій, які обслуговують зернові елеватори.

Члени УКАБ ініціювали звернення до Укрзалізниці для обґрунтування збереження роботи десяти залізничних станцій, що обслуговують дев’ять зернових елеваторів в різних регіонах України. У зверненні зазначається, що економічної прийнятної альтернативи залізничному транспорту у таких підприємств нема. Без залізничних станцій використання елеватору стане більш затратним для аграріїв. Деякі з цих підприємств є єдиними на території району та обслуговують не лише великі аграрні компанії, але й місцевих фермерів, сплачуючи значні податки до місцевого бюджету. Також зупинення станцій призведе до припинення роботи деяких елеваторів, на кожному з яких працюють десятки місцевих мешканців.

Компанії погодилися з необхідністю покращувати ефективність системи залізничних перевезень зерна, оскільки проблема із задоволенням заявок елеваторів на подачу вагонів та строками їх поставки також знижує завантаженість станції. Так, заявки виконуються в середньому на 60% від потреби, що змушує аграріїв перевозити іншу частину вантажу автомобільним транспортом. Подача локомотивів також часто відбувається із затримками.

Члени Асоціації не лише вказують на негативні соціально-економічно наслідки припинення залізничних станцій, але і зазначають про свої плани по збільшенню завантаженості та покращенню ефективності станційної роботи в найближчий сезон. Адже в цьому сезоні по деяким станціям компанії планують суттєве збільшення поставок та модернізація окремих станцій шляхом розширення фронту подачі вагонів, встановлення залізничних ваг та лебідок тощо. Це допоможе зменшити витрати часу маневрових локомотивів та час завантаження вагонів.

Нагадаємо, що Укрзалізниця ініціювала оптимізацію системи залізничних перевезень зерна. Передумовою такої оптимізації слугує надмірна розгалуженість залізничної інфраструктури, що розрахована на перевезення значно більших обсягів зернових, ніж вирощується зараз. Як результат, збитковість, неефективність та низька завантаженість окремих станцій. Всього нараховано 177 станцій, частина з яких припинить свою роботу, а частина перейде в режим подачі та забирання вагонів за умови накопичення певної кількості заявок на вивезення вантажу. Керівництво Укрзалізниці передбачило можливість збереження роботи станції у разі надання обґрунтування щодо доцільності такого рішення.