Поле: «Кукурудза. Полтавська область»
Кукурудза була і залишається однією із топових культур в Україні. Аграрії набувають все більшого досвіду з вирощування цієї культури. Унікальний проект компанії «Август-Україна» дозволяє у режимі реального часу демонструвати технологічні рішення із захисту рослин та інших агротехнічних заходів. Відповідно, агрономи господарств приймають рішення згідно з рекомендаціями консультантів-технологів «Август». Кожен агровиробник може спостерігати, як реалізуються підходи фахівців компанії щодо організації технологічного супроводу з використанням сучасного інструментарію (лабораторій «Агроаналіз», агрометеостанцій тощо) і відстежувати основні етапи вирощування культури та кінцевий результат.
Компанія «Август» презентує результати роботи агрополігону «Поле-онлайн» з вирощування кукурудзи в 2017 році на Полтавщині. Ви можете проаналізувати, як спрацювала система захисту в складних погодно-кліматичних умовах.
Добре відома Агрофірма «Маяк», яка обробляє поля у Котелевському районі, що на Полтавщині, вже не перший рік співпрацює із проектом Pole-online. В 2017 році технологічний супровід кукурудзи проводили на площі 91 га. І з огляду на складні посушливі умови поле дало добрий результат.
Попередником був соняшник (гібрид НК Бріо), врожайність якого становила 34 ц/га. Для якісної підготовки ґрунту проведено дискування і глибоку оранку на 30-32 см. Наступним етапом було закриття вологи. Безпосередньо в день посіву проведена культивація на глибину 10-12 см культиватором Horch, внесено 120 кг/га діамофосу NPK 10:26:26 і 150 кг/га карбаміду N46.
На полі висівався гібрид кукурудзи MAS 36A (ФАО 300) компанії Maisadour Semences з нормою 78 тис. шт/га, що становило 5,5 шт/пог. м. Глибина посіву — 4-5 см, насіння лягло у вологе ложе. Посів здійснювався двома 24-рядними сівалками John Deere DB55, агрегатованими з тракторами John Deere 8320 R і John Deere 8295 R.
Завдяки підвищенню температури і наявності вологи сходи отримали на 5 добу.
Серед бур'янів основними конкурентами є падалиця соняшнику. Також загрозу для посівів становлять дескуранія Софії, лобода біла, мишій сизий, талабан польовий, редька дика, нетреба звичайна.
З проблемою засміченості вирішили боротися за допомогою комплекту Дублон Тріо, який складається із 15 л препарату Дублон (нікосульфурону, 40 г/л) і 5 л Балерини (2,4-Д ефір, 615 г/л + флорасулам, 7,4 г/л ). Застосовується цей комплект на 12-15 га. Оскільки деякі бур'яни вже переросли, вносили його з розрахунку на 12 га. Обприскування проводили двома агрегатами BERTHOUD пізно ввечері, за температури повітря +15°C. Витрата робочого розчину становить 250 л/га.
Протягом наступних трьох тижнів випало 11 мм опадів, і кукурудза суттєво додала в рості.
«Внесений комплект Дублон Тріо, що складається із 15 л препарату Дублон і 5 л Балерини, з проблемою засміченості впорався на відмінно, — констатує регіональний менеджер компанії «Август - Україна» в Полтавській області Станіслав Єсип. — Міжряддя, в цілому, чисті». А на контрольній ділянці, яка не оброблялась, бур’яни активно вегетують.
На першу декаду липня, попри відсутність опадів і високі температури, культура виглядає здоровою і з кожним днем додає у рості. В то й же час, бур'яни ніякої конкуренції не становлять.
На середину серпня висота рослин становила 2,5-3 м, кукурудза активно вегетувала. Це при тому, що літо 2017 року видалося дуже посушливим. Згідно з даними метеостанцій «Август-Україна», в Котелевському районі Полтавської області в червні випало 23,4 мм опадів, у липні — 51,8, а серпень взагалі був без дощів.
У першій декаді вересня, в цілому, урожай був якісно сформований, качан повністю виповнений і мав у середньому 18 рядів.
Але ситуація з дощами не радувала, в багатьох господарствах області посіви просто згоріли. Урожайність по області на початку обмолоту коливалась від 40 до 60 ц/га, що набагато нижче за показники 2016 року. Як говорить Станіслав: «Бункер все покаже».
І через півроку, а точніше 183 дні з початку посіву, комбайни заїхали на поле. Збирання проводили двома машинами: John Deere 9500 і Claas 208, а проміжною ланкою у логістичному ланцюжку «комбайн – автомобіль» став бункер-перевантажувач. Урожайність сягала 80,8 ц/га за вологості 20,2%. Для складного посушливого 2017 року це, без сумніву, досить добрий показник. У формуванні та збереженні врожаю відмінно допоміг комплект Дублон Тріо (15 л Дублон (нікосульфурону, 40 г/л) і 5 л Балерина (2,4-Д ефір, 615 г/л + флорасулам, 7,4 г/л). Ефективність його роботи стовідсоткова — жодного бур'яну до самого збирання.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта