Цьогорічний врожай кукурудзи буде на 14% більшим, ніж торік
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Посіви збільшилися за рахунок скорочення ранніх зернових.

Врожай кукурудзи 2018 року складе близько 28,2 мільйонів тонн, прогнозують аналітики «АПК-інформ». За даними ресурсу, це на 14% більше, аніж вродило торік.

Причина збільшення посівів цієї зернової – пізня весна в Україні. Вона зумовила скорочення площ під ранні зернові. Натомість фермери засіяли більше полів кукурудзою.

Експорт зернової в 2018-2019 маркетинговому році складе, за оцінками аналітиків, 21 мільйон тонн. Це цілком задовольнить потреби ключових імпортерів, вважають фахівці. Зокрема, основним покупцем вітчизняної кукурудзи є Євросоюз. Так, з жовтня 2017 по березень 2018 країни ЄС придбали понад 47% всіх експортних поставок кукурудзи з України. ЄС і в подальшому приваблюватиме українських експортерів, адже прогнози світових агентств демонструють зниження виробництва кукурудзи в ЄС в цьому році. Це й буде стимулювати імпорт.

А от частка внутрішньої переробки зернової доволі мала – на вироблення продовольчої продукції витрачається менше 1% всієї пропозиції кукурудзи. Причина – низький попит на кукурудзяну крупу всередині країни. А на зовнішніх ринках сформувалось вузьке коло імпортерів, які купують продукцію малими партіями. Головно українська крупа продається до Єгипту, Білорусі та Молдови.

За матеріалами  apk-inform.com