В українських річках та водоймах стрімко меншає риби
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

AN_399 (1).jpg

У Асоціації рибалок України б’ють на сполох, за роки Незалежності в країні зникло більше 60% природних нерестовищ. 

Основними причинами цього є:

1) неконтрольована забудова берегової лінії (де раніше були затоки, острови, заплавні луки, природні нерестовища сьогодні залиті залізобетоном);

2) понад два десятиліття не проводяться меліоративні роботи по розчищенню природних нерестовищ. В результаті вони заростають, міліють, поступово перетворюючись у сушу; 

3) скидання у водосховища побутових і виробничих стоків;

4) одна з основних бід сучасного нересту риби – це перепади рівня води у водосховищах. При скиданні води ікра залишається без води, висихає і гине. При піднятті ж рівня води, під її товщею ікра не прогрівається, чорніє і гине. 

В Асоціації рибалок України вирішують проблему, що склалася  за допомогою  установок штучних нерестових гнізд. Через свою універсальну конструкцію вони не  залежать від перепадів рівня води, ікра відкладена на них добре прогрівається і висвітлюється, бо знаходиться постійно на одному рівні. У природі  нерестовищ з такими ідеальними умовами залишилося не більше 4%.

Тому промисловики, рибальська і природоохоронна громадськість з кожним роком все більше встановлюють штучні нерестові гнізда. Щоправда проведення таких робіт необхідно узгоджувати з іхтіологічними відділами Управлінь рибоохорони.

Проте варто пам’ятати, що однією установкою штучних нерестових гнізд справа не обмежується. За ними повинен догляд. Періодично гнізда виймаються з води, ікра промивається від сміття.

Так, цього року на Каскаді Дніпровських водосховищ і Дельті Дніпра було встановлено 8 000 штучних нерестових гнізд: Київське - 1,6 тис. штук; Канівське - 0,5 тис. штук; Кременчуцьке - 2,2 тис. штук; Дніпродзержинське - 0,4 тис. штук; Дніпровське - 0,8 тис. штук; Каховське - 1,5 тис. штук; Дельта Дніпра - 1 тис. штук. На річках у Волинській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській, Чернігівській області встановили 2,8 тис. штук.

 

-  Сьогодні як ніколи риба потребує нашої допомоги. І від того як пройде нерестова компанія залежить кількість риби в наших водоймах! – зазначив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Асоціація рибалок України звертається до українських рибалок та любителів відпочинку на водоймах і просить дбайливо ставитися до водних мешканців. Необхідно відмовитися від вилову в період нересту! А у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах просять повідомляти про них в природоохоронні та правоохоронні органи. Також можна звертатися за телефоном «Гарячої Лінії» Держрибагентства 0-800-50-52-50