Щомісяця в Україні випускається близько 7000 тонн макаронних виробів
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

34.jpg

Щомісяця в Україні випускається близько 7000 тонн макаронних виробів. Про це заявили аналітики компанії Pro-Consulting.

«Протягом багатьох років макарони заслужено займають одне з лідируючих місць в списку найпопулярніших серед українців продуктів. Ці борошняні напівфабрикати впевнено входять в меню середньостатистичного громадянина нашої країни, завдяки чому і демонструють стабільні показники випуску і реалізації. До макаронних виробів, крім самих макаронів, прийнято також відносити пельмені, каннеллони і вареники з різними начинками. Проте, єдиної класифікації макаронів в світі не існує. Всі продукти цієї категорії об'єднує їх склад (використання висушеного макаронного тіста в якості основного інгредієнти приготування) і процес виробництва (необхідність додаткової теплової обробки перед вживанням в їжу).

Пік споживання макаронних виробів в Україні припадає щорічно на лютий і березень. Це пов'язано зі скороченням кількості пропозиції овочів і фруктів в роздрібних магазинах. Вартість овочів і фруктів збільшується і споживачі перемикають свою увагу на інші продукти - наприклад, на макаронні вироби в силу відносної стабільності їх цін. В середньому ж, щомісяця в Україні випускається близько 7000 тонн макаронних виробів», - відзначили в компанії.

Експерти додали, що існує думка, що макарони українського виробництва продаються тільки на внутрішньому ринку. Насправді ж, це не так.

«Щорічно близько 50% усієї випущеної продукції експортується за кордон. Сплеск зростання експорту був відзначений в 2013 році. Тоді в українських виробників закупили макаронних виробів на $ 81,5 млн. Більшого всього українські макаронні вироби закуповує Великобританія і Молдавія. Далі йдуть - Іспанія, Німеччина, Румунія, Білорусь. Можна зробити висновок про деяку розрізненість експорту українських макаронних виробів. Це пов'язано з тим, що частина ринків характеризується високою конкурентністю, і вихід на них українських виробників вимагає значних ресурсів. Проте, для України на сьогоднішній день залишаються пріоритетними ринки СНД і Європи. До поки неосвоєних відносяться ринки Азії, Африки та Америки", - резюмували аналітики.

За матеріалами: ГолосUA