На фоні світового росту сільськогосподарських ринків все частіше відчуватиметься дефіцит робочої сили. Згідно прогнозів Rabobank, світова торгівля лише ягодами сягне 2.1 млн. тон в 2020 році. За їх прогнозами споживання ягід буде рости надзвичайно швидко в Західній Європі, і повторить успіх США, де продажі м'яких ягід в роздріб сягають $5,6 млрд доларів США.
Вже сьогодні відчувається глобальний дефіцит робочої сили в сегменті збирання ягід і це є найбільшою проблемою сектору. Навіть в таких країнах, як Мексика вже починає бракувати робочих рук. Що ж нам може запропонувати технічний розвиток і його рівень технологій для сільського господарства для мінімізації людської задіяності на зборі сільськогосподарських врожаях.
На Глобальному ягідному конгресі в Роттердамі відбулась презентація роботів, для збору ягід. Виробники гарантують, що витрати на їхню роботизовану систему збирання не вищі, ніж на людей. Такий робот на суниці садовій збирає ягоду з швидкістю 1 штука в три секунди. «Його ціна ще не озвучувалася. Але одне зрозуміло, такого робота можна використовувати лише на ідеальних плантаціях! До речі, вони ж працюють і над роботами по малині і лохині! Але кажуть, що вони не зможуть працювати там, де потрібно залазити в кущ, щоб знайти ягоду - плантація має бути ідеальною та структурованою» - зазначає на своїй сторінці у Фейсбук експерт ФАО Андрій Ярмак, який перебуває зараз у Нідерландах.
Трохи раніше, в Німеччині було анонсовано робота з двома рукавами для збору огірків. Він має вмонтовані камери, які забезпечують багатоспектрольний зір для виявлення саме спілих овочів. Він вміє знаходити, як досвідчений збиральник, до 13 огірків в хвилину, але при цьому зможе забезпечувати роботу протягом 24 години на добу та 7 днів в тиждень без лікарняних та святкових вихідних.
Робот для збору врожаю огірків
Також зростає число конкуретних рішень в області збору яблук. Вже механізували їх збір в таких країнах як Ізраїль та США. Принцип дії робота-комбайна – роботизована рука з трьохпальцевим захватом в середині якої за рахунок розрідження повітря всмоктувальний ефект по типу дії порохотяга.
Робот для збору врожаю яблук
Збір врожаїв більшості сільгоспкультур вже піддався впливу автоматизації: пшениця, кукурудза, квасоля, помідори, полуниця та суниця.
Механізований збір врожаю оливок в Італії
В Україні теж існує інституція, яка займається механізацією садівництва та ягідництва. Це єдиний в державі відділ наукових розробок техніки та садівництва Інституту садівництва НААН. Його науковий співробітник Ігор Васильович Тимошок розповів Agronews, що ніяких розробок не відбувається і непередбачається через занепад та відсутність фінансування. У той час, механізація збору врожаїв важлива не лише для оптимізації роботи, а також й для збереження зовнішнього вигляду продукції. Адже для експорту в ЄС на свіжому ринку, не має збуту для продукції другого класу. Це проста стандартна вимога сьогодення.
Аgronews.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта