Українське м'ясо вподобали голландці
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Так, Нідерланди у 2017-му очолили список найбільших імпортерів українського продукту.

За даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», торік збереглася тенденція збільшення імпорту українського м'яса. Обсяги продажів проти попереднього року зросли на 37% і становили 531, 3 мільйони доларів США.

Після втрати російського ринку, вітчизняні фермери закріпили свої позиції на нових ринках. Так, у 2017році найбільше м'яса в українців купили Нідерланди. Торік ця країна закупила м»ясної продукції на 80,5 мільйонів доларів – це майже у 2,5 рази більше, аніж позаторік. Відтак частка Нідерландів в українському експорті склала 15,1 %.

Єгипет також збільшив свої апетити щодо закупівлі вітчизняного м»яса – обсяги імпорту проти показників 2016 року зросли на 73% до 69,4 мільйонів доларів. Тож загальна частка Єгипту в українському еспорті  -13,1 %.

На третьому місці Ірак – країна купила українського м'яса на 51,2 мільйони доларів ,а частка цієї країни в вітчизняному експорті склала 9,6 %.

Далі йде Білорусь. Країна-сусідка купила м'яса на 49,6 мільйонів доларів.

До переліку найбільших імпортерів м'ясної продукції входять також Азербайджан, Китай, Грузія, Німеччина, Казахстан та ОАЕ.

Остання країна торік купила в українців втричі більше м'яса, аніж в 2016-му. Всього ж країни-імпортери акумулювали майже 76% закордонних поставок м»ясної продукції.

Тенденцію до збільшення закупівлі м»яса також показали Словаччина (16,1 мільйони доларів), Туреччина (7,3 мільйони доларів).

У січні 2018 року експорт продукції також зростав – і перевищив показники аналогічного періоду торік на 76 % .