Держлісагентство не знає, що реально відбувається в галузі, оскільки лісами керує декілька відомств.
Про це в інтерв’ю Agravery.com розповіла голова Держлісагентства Христина Юшкевич.
За її словами, від так званих «тіньових» оборудок у лісовій галузі держава в середньому втрачає 2,2 млрд гривень в рік.
«Ми не знаємо, що реально відбувається у галузі, оскільки лісами керує декілька відомств. Держлісагенству належить 73%, Міноборони, Мінприроди та обласним радам ― 27% лісових масивів», ― заявила Юшкевич.
«Середній відсоток лісистості по державі ― 16, а мав би бути 20%. Якщо би ми облікували усі масиви, ця цифра була б значно більшою. Приміром, на Закарпатті ми маємо до 20 тис. земель запасу, на яких відбулось самозаліснення. З екологічної точки зору, цей ліс потрібно зберігати та віддавати на облік обласних рад чи держпідприємств, охороняти та доглядати ці масиви», ― додала вона.
Через те, що відомство не знає реальної залісненості України, немає реальних цифр заготівлі деревини по державі.
«Якщо взяти офіційні цифри експорту, то минулого сезону він був найменшим за останні роки ― 1,6 млн куб. метрів ділової деревини, при цьому 12,3 млн куб. метрів деревини йде на внутрішній ринок», ― сказала Юшкевич.
Зараз Держлічсагентству вдалось запустити проект по єдиному електронному обліку деревини, аби було чітко зрозуміло, хто і скільки деревини заготовляє.
«Це має бути зроблено, аби вся деревина заготовлювалась і маркувалась за єдиними правилами. Друге ― повинні бути введені єдині правила реалізації деревини для всіх постійних лісокористувачів. Цим порядком потрібно передбачити прозорість та вільний доступ до аукціонів з продажу деревини та єдиний механізм роботи на них. Коли ми будемо мати і електронний облік, і загальні правила, зможемо відслідковувати, що діється із деревиною у державі і, нарешті, припинити "дерибан" лісу», ― підсумувала вона.
Читайте також: Сума штрафів за незаконну вирубку ялинок склала понад 260 тис. гривень Через погоду врожай горіхів в Україні скоротиться на 40%
Читайте також:
Сума штрафів за незаконну вирубку ялинок склала понад 260 тис. гривень
Через погоду врожай горіхів в Україні скоротиться на 40%
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта