Якщо в Україні будуть залишатися сильними великі вертикально інтегровані агрохолдинги, то саме вони сконцентрують левову частку роботи на зовнішніх ринках. Вони логічно будуть просувати українську продукцію в Китай, Саудівську Аравію, Арабські Емірати.
Про це розповів президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає AgroPortal.
«Думаю, такі великі компанії також будуть викуповувати і зарубіжні активи, що мають безпосереднє відношення до продажу нашої продукції, ― торговельні мережі, оптові склади, інфраструктурні об'єкти в портах. Багато з них будуть вкладати капітали в переробні підприємства. Але якщо наша стратегія буде спрямована виключно на те, щоб основою агроекономіки зробити лише дрібні сімейні фермерські господарства, тоді всю зовнішню роботу здійснюватимуть транснаціональні компанії. Американські, німецькі та інші посередники будуть скуповувати продукцію в Україні і самі просувати її на міжнародні ринки», ― сказав Козаченко.
За його словами, українські вертикально інтегровані підприємства будуть конкурувати, тому що вони самі виробляють продукцію, здатні її транспортувати, переробити і самостійно продавати в усьому світі.
«Транснаціональні компанії лише бігають по світу, скуповують і перепродують сировину або частково перероблену продукцію. Насправді вони дуже бояться розвитку великих українських агрохолдингів, які починають їх виштовхувати зі світових ринків», ― констатував Козаченко.
При цьому, зазначає президент УАК, потрібно подбати, щоб агрохолдинги не стали монополістами на внутрішньому ринку. Їх має бути не менше 50-60 в країні.
Читайте також: Україна продовжує нарощувати експорт соняшникової олії Україна на третину збільшила експорт спецій
Читайте також:
Україна продовжує нарощувати експорт соняшникової олії
Україна на третину збільшила експорт спецій
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта