Бобові увійшли до топ-10 продуктів українського експорту АПК
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Така продукція продається за кордоном краще за молочку та мед.

За даними економіста ФАО Андрія Ярмака, Україна заробляє на експорті бобових культур на 42% більше, аніж на продажі за кордон всіх молокопродуктів. Відтак бобові потрапили в десятки кращих експортних товарів АПК.

Андрій Ярмак наголошує, що торік бобові продавалися краще за мед, молокопродукти, горіхи, свіжі фрукти разом з овочами. Експорт бобових перевищив експортні показники борошна, сокових концентратів тощо.

Експерт наголосив, що продаж такої культури стрімко зростає – упродовж року експорт зріс на 64%. Аграрії заробили на продажу бобових 193 мільйони доларів.

Економіст наголосив, що дані наведені для бобових культур без урахування сої.

Ярмак порівняв експортну статистику Узбекистану з вітчизняною. За словами економіста ФАО, ця країна заробляє на експорті машу (місцевої квасолі) до півмільярда доларів щороку.

За матеріалами www.facebook.com