Комітет захисту рідної землі висунув вимоги до влади
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

AgroNews240102.jpg

"Давайте оголосимо мобілізацію! На захист рідної землі. Вимагаємо від Верховної Ради продовжити мораторій  на продаж земель сільськогосподарського призначення на п’ять років у перший пленарний тиждень, не пізніше 15-го лютого.  У цей день - Стрітення - зима зустрічається з весною. І весна повинна наступити!", - заявив президент АФЗУ Іван Томич під час засідання Комітету захисту рідної землі, яке відбулося сьогодні, 24 січня, 2017 року. Про це повідомляє Аgronews.ua

Для унеможливлення втрати землі та розорення тисяч фермерських господарств та обезземелення селянства Всеукраїнський Комітет захисту рідної землі вимагає від Верховної Ради продовжити мораторій  на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2022 року.

«Під час Парламентських слухань щодо пошуку української моделі ринку землі, які відбулися 21 грудня 2016 року, червоною ниткою пройшла позиція щодо неможливого запровадження ринку землі, яка була підтримана понад 80% всіх виступаючих, що чітко демонструє настрої у суспільстві з приводу цього питання. Тому всупереч вимогам МВФ, продовження мораторію – це першочергове завдання для Верховної Ради. Якщо влада не виконає наші умови, то ми оголошуємо початок Всеукраїнської акції на захист української землі», - заявив президент АФЗУ Іван Томич під час засідання Комітету захисту рідної землі, яке відбулося сьогодні, 24 січня 2017 року.

Він повідомив, що Комітет захисту рідної землі, до якого входять більше 20 громадських організацій, проводить консультації з широким колом громадських організацій, політичних партій, фракціями щодо земельної реформи.

На своєму засіданні Комітет захисту рідної землі одностайно підтримав такі вимоги до влади:

- забезпечити Верховною Радою Та кабінетом міністрів України виконання раніше прийнятих законів у сфері земельних відносин на всіх рівнях, а саме: «Про охорону земель», «Про розмежування земель державної та комунальної власності», «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «про державний земельний кадастр», «Про землеустрій».

- прийняти наступні Закони України: нову редакцію Закону «про оренду землі», де передбачити захист власників земельних паїв, захист орендарів, обмеження для юридичних чи фізичних осіб максимальних розмірів оренди землі та термінів, врахування особливостей оренди цінних та особливо цінних земель; «Про використання земель історично культурного призначення», «Про режим земель санітарних зон», «Про консервацію земель», «Про інвентаризацію земель», «Про право розпорядження землями місцевими громадами», «Про товариства з контролю використання та розпорядження землями (всіх категорій)», «Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо недопущення тіньового відчуження земель сільськогосподарського призначення №5223 від 04.10.2016 р.

- зняти з розгляду  законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) № 4010 від 15.07. 2016 року, Проект Закону про обіг земель сільськогосподарського  призначення № 5535 від 13.12.2016 р.

«Лише за останній місяць на 10% землі на Полтавщині був оформлений оформили емфітевзис. Цей процес набирає оборотів і є вкрай небезпечним», - заявив Іван Томич.

Також Комітет захисту рідної землі вимагає внести зміни до Податкового кодексу щодо запровадження для фермерських господарств, сімейних фермерських господарств пільгового оподаткування протягом перших 5 років діяльності.

Крім того, депутатам пропонують щорічно передбачити в бюджеті країни держпідтримку фермерських господарств, сімейних ферм, їх кооперації в розмірі 0,5% дохідної частини бюджету, але не менше 3 млрд грн.

Також Комітет захисту рідної землі наполягає, щоб КМУ розробив і прийняв державну програму розвитку сімейних ферм, їх кооперації, розвитку власних фінансових структур, виходу продукції з доданою вартістю на зовнішні ринки, та реорганізував систему управління АПК.

Комітет захисту рідної землі звернувся до Президента з вимогою ініціювати референдум щодо продажу земель, до проведення якого не підписувати жодні закони про запровадження ринку земель  сільськогосподарського призначення.

Такий розумний? Спробуй сам зорати, обробити поле , купити сімя, засіяти,виростити, зібрати врожай , продай та заплатити оренду з податками. І на те що лишилось прожити. Я за малий бізнес і самозайнятих людей. А великими фірмами володіють олігархи, їм байдуже, закони для них пишуться.

Я за зняття мораторію на продаж землі,бо ці фермери зробили селян злидарями-платять за оренду землі скільки хочуть,бо немає гідного конкурента.Сільські
дороги розбиті зерновозами.Та,врешті,земля за безцінок скуплена цими ж фермерами.
То кого ж підтримує наша влада?Скільки можна знущатись із селян?