У 2016 році споживання свинини збільшилося майже на 7%
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

За підсумками 2016 року обсяги споживання свинини та м’ясопродуктів з неї склали 827 тис. тонн, що на 6,7% більше ніж у позаминулому році.

 

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації "Свинарі України" з посиланням на дані Економічного дискусійного клубу.
 
Показник середньодушового споживання свинини за результатами минулого року перевершив його прогнозований рівень. Так, якщо на початку 2016 року експерти очікували на його пониження на півкілограма чи на 2,76%, то вже ближче до завершення року прогнозували його відновлення майже на 4%. Фактичний приріст споживання свинини середньостатистичним українцем складає 7%. Тож у 2016 році раціон споживачів збільшився на 1,3 кг свинини. Водночас, пташатини та яловичини їли менше ніж у 2015 році (на 6% та 2%, відповідно), тож сукупний обсяг споживання м’яса в розрахунку на особу не змінився.
 
«Торік свинина "відвоювала" трохи більшу частку у структурі споживання м’яса, збільшивши її з 35,2% у 2015 до 37,7%. З одного боку, цьому сприяли і нижчі ціни на свинину в порівнянні з попереднім роком, на які тиснула відсутність жвавої зовнішньої торгівлі свининою. З іншого, звертати увагу на свинину змушували і вищі ціни курятини: особливо, в ті періоди, коли ціна курячого філе була співставною з роздрібною ціною окремих свинячих відрубів. Крім цього, українські споживачі мають традиційну прихильність до м’яса свиней, попит на яке відновлюється по мірі підвищення платоспроможності покупців», - коментує аналітик АСУ Олександра Бондарська.
 
Так, хоча індекс девальваційних та інфляційних очікувань у 2016 році був вищим ніж роком раніше, проте в середньому за попередній рік українці краще оцінювали поточне матеріальне становище. За даними моніторингу агенції GfK, відповідний індекс, був на 40% вищим ніж у 2015 році. Ближче до кінця року "розрив" дещо звузився, проте минулого місяця споживачі були більш оптимістичними щодо власного матеріального становища ніж у грудні 2015 року.
 
У повідомленні зазначається, що аналітики Економічного дискусійного клубу цього року прогнозують підвищення споживання м’яса в Україні на 2% за рахунок більшого споживання м’яса птиці.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ 
за даними Економічного дискусійного клубу та ДССУ