Чому розкритикували календар “Імперії-Агро”?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Минулий тиждень в аграрному світі України ознаменувався активним обговоренням резонансного календаря з обкладинкою еротичного характеру групи компаній “Імперія-Агро”. Новорічний подарунок, який компанія зробила для своїх для клієнтів, поділив аудиторію на два табори: тих, хто вважає таке художнє оформлення цікавою ідеєю, і тих, кого календар відверто обурив.

Такого розголосу у суспільстві календар “Імперії-Агро” навряд чи набув би, якби не відеозвернення фермера та блогера під ніком Pro100 ФЕРМЕР у YouTube, який, до слова, має на своєму каналі понад 4 000 підписників і часто готує відеоогляди на різноманітні теми аграрної сфери.

Зокрема, у своєму зверненні фермер-блогер зазначає, що подарунок клієнту до новорічних свят ‒ досить хороша ідея, яка виникла у відділу маркетингу компанії. Але от із самим подарунком вони дещо прогадали.

‒ Зателефонувала дівчина ‒ представник “Імперії-Агро”, і повідомила, що нам, як дорогим клієнтам, компанія надішле подарунок. І доки він йшов до нас, ми з дружиною жартівливо гадали, що ж це може бути. Можливо, це буде мішечок насіння, якихось залишків, чи каністра якогось добрива. Якась така приємна дрібничка. Як завжди, ми, фермери, думаємо про насущне, мало хто думає про високе, ‒ каже аграрій у своєму зверненні і додає, що й календар, в принципі, є непоганою ідеєю. Але от до зовнішнього вигляду подарунку у фермера, а згодом і у багатьох користувачів соцмереж, виникли питання. Дехто побачив на пікантних частинах календаря відвертий прояв сексизму і назвав це просто огидним, інші підтримали задумку, назвавши її креативною і працюючою на аудиторію.

‒ Це приватна комерційна (не держбюджетна) фірма. Яку б вони рекламу не зробили ‒ це їхня особиста справа, справа їхніх фінансів та їхнього бізнесу. Усе інше ‒ святенництво, ‒ коментує новину інформаційного порталу “Гречка” у Фейсбуці Олександр Виноградов.

Як на мене, на календарі зображене типове споживацьке ставлення бізнесу, влади та громадян до України, до землі, до людей… Заради швидкого збагачення більшість готова залишити голими інших та країну в цілому, замість того, щоб замислюватися на далеку перспективу, займатися бізнесом, екологічно та по-людськи. Поки що Україну, природні ресурси, людей лише використовують, висмоктуючи все, що тільки можна. Вважаю такий підхід шляхом в нікуди, від нього потрібно відходити. Слід використовувати збалансований розвиток країни та суспільства, спираючись насамперед на екологічну, економічну та соціальну складові! ‒ вважає користувач Віталій Приходько.

Окрім першої сторінки там є ще 12 місяців, кого не влаштовує обкладинка, то просто перегорніть її! Я особисто на першій сторінці бачу усміхнених і задоволених людей, які заряджають позитивом і оптимізмом! ‒ вважає Ольга Андрейченко. А от користувач Олег Шрамко переконаний, що в рекламі не існує поняття “подобається/не подобається”. У рекламі є один принцип: вона повинна продавати товар чи послугу. А думка інших не має ніякого значення, якщо така реклама допомагає продавати.

Натомість користувач Олена Бринза написала під новиною наступне: “Теж вважаю фото для жлобів, і сексизмом аж тхне, так, фірма приватна, але реклама, що розповсюджується у суспільстві має дотримуватися загальнолюдських цінностей. Дівчину дійсно навіть не підписали на фото (там така-то модель) читається як вона начебто порожнє місце. А комент фірми вражає: японська традиція доповню: традиція японської мафії!!! Краще б просто гарне фото в стилі ню розмістили на обкладинці та й все!”.

У самій компанії задумку пояснили наступним чином:

“Ми робимо все, щоб змінювати світ на краще!

Своїм настінним календарем ми хотіли підкреслити, що для досягнення успіху потрібно займатися будь-якою справою з задоволенням, і найкращий сервіс своєму клієнту можуть надати тільки щасливі та задоволенні життям працівники!

На обкладинці нашого календаря зображена старовинна японська традиція поїдання суші «ніотаморі», яка в цілому символізує, що суші – це насолода. Самі японці вважають, що їжа, яка споживається таким чином є кориснішою. Як говорять, «восток – дело тонкое» і не всі його можуть зрозуміти, як не всі можуть зрозуміти, як наша компанія без будь-яких інвестицій, використовуючи тільки кредитні кошти за останні 5 років зросла в 10 разів.

Своїм календарем ми хотіли підкреслити, що «Імперія-Агро» – особлива компанія.

І ми вважаємо, що нам це вдалося!”

Дехто із фейсбук-дописувачів звернув увагу ще й на той факт, що календар був розрахований у першу чергу на фермерів, а значить, цій аудиторії такі зразки рекламної продукції подобаються.  

Але цю думку спростовує сам фермер-блогер, який зазначив, що менеджменту “Імперії-Агро” варто бути ближчими до людей, до їхніх потреб. А не навпаки – демонструвати те, як вони живуть за рахунок цих людей (своїх клієнтів) після того, як продали їм свою продукцію.

– Будьте простішими – і люди до вас потягнуться. Не треба ось цих понтів. Нам їх і так вистачає. Робіть висновки, – наголосив аграрій.

А можливо й справді, варто дослухатися до слів представника цільової аудиторії?