Споживчі настрої українців у грудні поліпшилися
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У грудні 2016 року споживчі настрої українців поліпшилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) зріс на 9,7 п. порівняно із показником листопада та встановився на позначці 57,1. 

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Майже всі складові індексу показали позитивну динаміку, найбільше зросли індекси очікуваного розвитку економіки країни та очікуваних змін особистого матеріального становища.

У грудні 2016 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 57,1, що на 9,7 п. вище від показника в листопаді.

Індекс поточного становища (ІПС) збільшився на 6,7 п. – до рівня 53,4. Складові цього індексу виглядають наступним чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) становить 43,4, що на 8,6 п. більше, ніж у листопаді;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) збільшився на 4,7 п. та склав 63,5.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) збільшився на 11,7 п., сягнувши у грудні позначки 59,6. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 14 п. та дорівнює 57,3;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) піднісся на 5,8 п. та склав 46,5;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зріс на 15,3 п. - до рівня 75,1.

У грудні очікування українців щодо можливого безробіття дещо погіршилися: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 145.2, що на 1.3 п. вище, ніж у листопаді. Разом з тим покращився індекс інфляційних очікувань: показник у грудні склав 186,3, це на 3,9 п. нижче листопадового показника.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців в грудні оптимістичні: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,1 п. — до значення 158,5.

«Зазвичай у грудні споживчий оптимізм зростає. У грудні 2016 року порівняно до листопада найбільше зріс індекс очікувань розвитку економіки у наступні 5 років, що може свідчити про відновлення довіри до влади. Значення цього індексу сягнуло максимуму за останні 2 роки», — коментують аналітики GfK Ukraine.