У 2016 році розпочато створення 6 агро-рекреаційних кластерів
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У 2016 році Мінагрополітики у кількох областях розпочало роботу зі створення шести агро-рекреаційних кластерів в рамках реалізації Концепції розвитку сільських територій.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Функціонування аграрних рекреаційних кластерів дасть можливість розвивати в Україні зелений туризм, стане новим поштовхом для розвитку малого та середнього бізнесу у сільській місцевості.

"Реалізація проекту зі створення агро-рекреаційних кластерів дозволить нам створити комплексний туристичний продукт, розширити спектр послуг, забезпечити сільське населення постійними робочими місцями та додатковими заробітками. Так, у результаті впровадження кластерів передбачається поява майже 3,5 тисяч нових робочих місць", - прокоментував міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

За погодженим планом для створення кластерів визначено наступні території:

- Миколаївська область: цілорічний курорт «Коблево» на території Березанського та Очаківського районів;

- Полтавська область: кластер «Диканька цілий рік»» в Диканьському районі;

- Чернігівська область: «Козацьке коло» Парафіївської об’єднаної територіальної громади за участю Качанівського парку, фермерського господарства «Хутір соколиний», фермерського господарства «МРІЯ» в Ічнянському районі;

- Одеська область: «Еко парк Фрумушіка» у Тарутинському районі;

- Київська область: «Медвино» в Іванківському районі Київської області;

- Херсонська область: курорти «Лазурне» та «Арабатська стрілка».

Варто зауважити, що вже у лютому-квітні 2017 року заплановано проведення низки дводенних регіональних навчально-практичних заходів з метою поширення успішного досвіду проектного підходу розвитку сільських територій на базі пілотних регіонів із залученням представників сусідніх областей спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».