Розподіл бюджетної допомоги аграріям направлений на підтримку і розвиток вітчизняного виробника. Таку точку зору висловила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна у інтерв’ю «Економічній правді». Нагадаємо, що парламент підтримав ініціативу аграрного міністра Тараса Кутового про те, щоб в разі скасування спецрежиму, на підтримку АПК виділили не менше 1% ВВП і 4 млрд грн направили на прямі дотації сільгосптоваровиробникам.
Вона розповіла деталі отримання такої дотації сільгоспвиробниками: «На місяць на розподіл дотацій буде йти 333 млн грн. Звучать абстрактні цифри, що спецрежим з ПДВ — це 26 млрд грн. Якщо це так, то у нас щомісячно до бюджету мусить сплачуватися 2,166 млрд грн податків, а їм повертається тільки 333 млн грн. Якщо на внутрішньому ринку в цей період будуть більше працювати виробники курятини, якщо вони будуть платити левову частину податків і отримувати певний відсоток з того, що сплатити, то що тут поганого? Що поганого в тому, коли ми підтримуємо власного виробника? А ви були за скасування спецрежиму?».
Вона також прокоментувала тезу, що немає справедливого перерозподілу цієї дотації і очевидний перекіс у сторону птахівників.
Все залежить від загальної сплати платежів до бюджету… Подивіться на питому вагу сплаченого птахівниками ПДВ за 2016 рік. Це буде та база, з якої розраховуватиметься дотація», — наголосила вона.
Рішення про надання більшої кількості держдотації птахівництву, за її словами, вносили депутати аграрного комітету. «Рішення виносив не наш комітет. Це рішення напрацював аграрний комітет, і депутати з різних фракцій з ним погодилися. Наша роль була тільки в тому, що ми повинні його підтримати. Робоча група витратила кілька місяців, щоб відпрацювати і презентувати нам готовий варіант цього рішення. З вересня на всіх засіданнях у Кабміні за присутності Володимира Гройсмана і профільних міністрів я чула і розуміла, що відбувалося. В обговореннях брали участь представники і від виробників курей, і від садівництва, і від овочівництва, і молочарі. Так от: дотації, про які ви говорите, 4 млрд грн, які будуть розподілені так, щоб не більше 50% забрали саме птахівники, — це гроші, які вони заплатять в бюджет. Отримають вони набагато менше, ніж заплатять», — деталізувала вона.
Южаніна також додала, що у 2017 році дотації розподілятимуться без обмежень.
Обмеження почнуть діяти з 2018 року. За 2017 рік ми побачимо, як спрацює ця система. Вважаю, що 2017 рік у нас ще не буде економічно стабільним. Якщо аграрії справді зацікавлені в підтримці, у них зараз навіть більший інтерес сплачувати ПДВ в бюджет. Мені здається, що це той нейтральний варіант, який буде спонукати їх платити податки. Якщо ця норма спрацює, то можна буде знімати обмеження і на наступний рік. Зняти легше, ніж встановити. Тому встановлювати треба було зараз, а зняти ми завжди встигнемо», — пояснила вона.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта