Полтавщина підбила підсумки фінансування аграрної галузі області у 2016 р.
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Полтавські аграрії використовували альтернативні способи кредитування та отримували грошову підтримку від обласної та районної рад
edufuture.bizПолтавські аграрії використовували альтернативні способи кредитування та отримували грошову підтримку від обласної та районної рад

У 2016 р. полтавські аграрії використовували альтернативні способи кредитування та отримували грошову підтримку від обласної та районної рад, повідомляє прес-служба департаменту агропромислового розвитку Полтавської області.

За оперативною інформацією районів в 2016 р. сільгосппідприємствами області укладено 130 кредитних угоди на суму 887,8 млн грн., що на 117,2 млн грн. менше 2015 р.

«Альтернативним способом кредитування агросектору є аграрні розписки. Полтавщина стала першою серед українських регіонів, яка реалізувала пілотний проект з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок. В минулому році в області оформлено 9 аграрних розписок (4 фінансові та 5 товарних) на суму понад 67 млн грн», — зазначається департаментом.

У 2016 р. на виконання заходів програми з розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини з обласного бюджету виділено 1,2 млн. грн. з передбачених 6,7 млн. грн.

За напрямком програми «Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації», де передбачено фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом компенсації 90 % вартості придбаної сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, в 2016 р. прийняли участь 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (з Гадяцького, Диканського та Пирятинського районів), яким надано кошти з обласного бюджету в сумі 471 тис. грн. та залучено з місцевих бюджетів 588,7 тис. грн.

Власникам ОСГ було відшкодовано придбання доїльного обладнання, що дало змогу завдяки модернізації обладнання перевести роботу на більш організований рівень, покращити умови праці.

«В Оржицькому районі в особистому селянському господарстві, вдалося відкрити показову сімейну ферму європейського типу, на базі якої будуть проводитись навчальні семінари для власників особистих селянських господарств. У створення даної сімейної ферми було інвестовано близько 450 тис. грн., зокрема з обласного та районного бюджету 9,6 тис. грн. На момент відкриття ферми в господарстві утримувалось 9 голів маточного стада ВРХ, зокрема 3 голови корів. В даний час поголів’я ВРХ нарощено до 20 голів, в тому числі утримується 12 голів корів», — зазначається у повідомленні.