За підтримки Великобританії та Канади в Україні створять інституцію з підтримки та сприяння експорту
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У грудні 2017 розпочався проект «Розбудова інституційного потенціалу Офісу з просування експорту», що реалізується за підтримки урядів Великої Британії та Канади. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Проект полягає в аналізі та консультуванні уряду України, зокрема Мінекономрозвитку, щодо оптимальної правової бази та організаційної структури інституції з підтримки та просування експорту на основі ЕРО. Мета проекту ― підготовка організаційної та правої основи для створення інституції, базуючись на досвіді та операційній моделі Офісу з просування експорту.

Офіс з просування експорту був створений у листопаді 2016 та працює як консультативно-дорадчий орган Мінекономрозвитку при підтримці проектів, що фінансуються Урядами Канади та США. За рік роботи Офіс створив та протестував модель підтримки експортерів, шляхом надання експортних послуг, програм з підтримки експортерів, консультацій, освітніх проектів для експортерів, торгових місій та виставок.

Відповідно до Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017–2021, що є частиною Експортної стратегії України, розвиток торгівлі вимагає інституційного вдосконалення та розширення інструментів уряду, а саме створення інституції з підтримки та просування експорту. Тому наступним кроком є створення державної інституції з просування експорту на основі ЕРО, для розвитку та підтримки сучасної експортоорієнтованої екосистеми.

Інституція з підтримки та просування експорту стане ефективним урядовим інструментом у стимулюванні експорту, що сприятиме успіху українських виробників на глобальних ринках та збільшенню впливу малих та середніх підприємств (МСП) на економічне зростання України.

«Для зростання українського експорту потрібні ефективні інституції з просування та підтримки експортерів, орієнтовані на надання послуг. Відтестована операційна модель Офісу стане основою для інституції з підтримки та просування експорту. Вона сприятиме успіху українських виробників на світових ринках, бо експорт ― це можливість заробити для себе і для країни», ― зазначила заступник міністра економрозвитку Наталія Микольська.

«Трансформація ЕРО з проектного офісу в інституцію є еволюційною необхідністю побудови системної підтримки експорту. Економічно розвинуті країни роками користуються результатами роботи інституцій з підтримку експорту і Україні необхідно надолужити втрачені можливості на іноземних ринках. Просування експорту ― це довготривалий процес, котрий потребує активного залучення багатьох сторін, адже експорт це командна гра на глобальних ринках», ― зауважила керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

Нагадаємо, угода АСАА створює «безвіз» для виходу українських товарів на ринки ЄС.