У жовтні 2017 року українські великі та середні сільгоспвиробники виготовили 15,7 тис. тонн соєвої олії, що на 36,5% більше у порівнянні з вереснем 2017–го (11,5 тис. тонн), а також на 33% вище аналогічних показників 2016–го року (11,8 тисяч тонн).
Як повідомляє «УкрАгроКонсалт», загалом за перші два місяці 2017/18 МР аграрії виробили 27,2 тис. тонн соєвої олії проти минулорічних 19,8 тис. тонн. Новий маркетинговий сезон 2017/18 років ознаменувався на ринку сої високим рівнем конкуренції між трейдерами та переробниками, що нанесло свій відбиток і на ріст показників, як експортних відвантажень соєвий бобів, так і їхньої переробки.
Водночас більшість експертів продовжують говорити про те, що Україна має досить малорозвинену базу переробних підприємств, через що недоотримує кошти при експорті сировини. Зокрема, за словами експерта ринку агротрейдингу, комерційного директора агрохолдингу «Агродім» Тетяни Табелєвої, прямого експорту в Україні майже немає. Ми просто продаємо свою продукцію мультинаціональним трейдерам, не зважаючи на те, що прямий експорт виглядає значно цікавішим. Причиною тому є конкретні бар’єри, які існують при прямому експорті у Євросоюз, ну і, звичайно ж, можливості застосування різних фінансових інструментів при цьому експорті.
«А для того, щоб продавати перероблений продукт, потрібно пройти всі процеси сертифікації. Починаючи від дотримання стандартів безпосередньо при будівництві переробних підприємств, і закінчуючи підбором хороших партнерів. Зараз же в основному все тримається на особистих відносинах, при прямому експорті. На жаль, це ще не переросло в систему. Тому нам є куди розвиватися. І найголовніше ‒ необхідно сконцентруватися на переробці власної сировини», ‒ переконана експерт.
«Зі словами Тетяни Табелєвої важко не погодитися, адже на сировині ми дійсно недоотримуємо частину прибутку, ‒ відзначає власник Торгового дому «Соєвий вік», засновник групи компаній UA Group Олександр Ушаков. ‒ Я вважаю, Україна не повинна бути сировинним придатком світу. Настав час будувати вітчизняні переробні потужності і навчитися працювати з готовим продуктом, адже за цим майбутнє».
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта